ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وقتی منچستریونایتد در 2 دقیقه قهرمان شد+تصاویر

17 سال پیش منچستریونایتد در کمتر از دو دقیقه،‌ شکست را به پیروزی بدل کرد و قهرمان اروپا شد. آفتاب : یک دقیقه باشکوه و شاید دراماتیک‌ترین لحظاتی که تا به حال لیگ قهرمانان اروپا به خود دیده است، در دیدار نهایی منچستریونایتد و بایرن مونیخ رقم خورد. یونایتد شکست را در عرض دو دقیقه با پیروزی عوض کرد و ضربه سختی به بایرن و هو‌اد‌ا‌رانش که تا دقیقه 90 پیروز میدان بودند وارد کرد. آنها به پیروزی خود شکی نداشتند چون دفاع سازمان یافته آلمانی، نقطه قوت‌شان بود اما فو‌تبا‌ل قابل پیش‌بینی نیست و منطق و شایستگی نمی‌شناسد. این اولین بار بود که فو‌تبا‌ل آلمان باید شکست در دقیقه آخر را هضم می کرد. آنها بارها در سخت‌ترین شرایط پیروز از میدان بیرون آمده بودند و شکست در ثانیه‌های پایانی برایشان دشوار بود.
بایرن تصور نمی‌کرد با دفاع مستحکمی که دارد، بازی را واگذار کند. یونایتدها که کاملا تحت فشار و استرس قرار داشتند. این در حالی بود که به نظر می‌رسید جام در دست بایرن قرار خواهد گرفت. شیاطین سرخ در دو موقعیت، شکست را به پیروزی تبدیل کردند. این اتفاق در لحظات پایانی رخ افتاد. دو بازیکن تعویضی نقش اول را در این گل‌ها داشتند. در لحظات پایانی فقط صدای فریادهای قهرمانی هو‌اد‌ا‌ران بایرن مونیخ شنیده می‌شد که تدی شرینگام، دروازه تیم آلمانی را باز کرد. هو‌اد‌ا‌ران منچستری از تساوی تیمشان در این بازی سخت مطمئن شدند. گل شرینگام تنها مقدمه‌ای بود که آن لحظه در تاریخ لیگ قهرمانان به ثبت برسد. چون ضربه کرنر توسط دیوید بکام به دفاع شوکه شده بایرن مونیخ ضربه زد. آلمان‌ها هنوز پس از گل تساوی هنوز به خود نیامده بودند و هیچ‌کس به اوله گونار سولسشائر که خود را به تیرک دوم رسانده بود توجهی نداشت.
در همین لحظه توپ را از میان مدافعان مونیخی به سمت دروازه رفت. هیچ‌کس باور نمی‌کرد آن اتفاق واقعی یا خیالی بود. بازیکنان یونایتد با شوری وصف ناشدنی دویدند تا جشن بگیرند. در طرف دیگر بازیکنان بایرن مونیخ برای این فاجعه ناگهانی توضیحی نداشتند. آنها بر زمین افتاده بودند و از این اتفاق وحشتناک در حیرت بودند. باواریایی‌ها دوست داشتند این اتفاق تنها یک کابوس باشد اما این چنین نبود. یونایتد پس از 31 سال انتظار، جام را بالای سر بردند. آنها در دو دقیقه شکوهمند موفق به فتح جام شدند.
به‌ گزارش ‌ایسنا‌، یونایتد فصل را فوق‌العاده‌ به پایان رساند. آنها سه جام مهم لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی و لیگ برتر را فتح کردند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.