ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه‌زمانی نمی‌توانید در مقابل خوراکی‌های شور و شیرین مقاومت کنید؟

محققان دریافتند، افراد هنگام کمبود خواب به غذاهای شور و شیرین بیشتر علاقه دارند. آفتاب : زمانی که افراد کمبود خواب دارند، نمی‌توانند نسبت به غذاهای شور و شیرین بی‌تفاوت باشند. غذاهایی مثل چیپس و شیرینی در زمان کمبود خواب بیشتر خورده می‌شود.
کمبود خواب همیشه با رژیم غذایی نامناسب، افزایش وزن و پرخوری در ارتباط بوده است. مطالعات جدید نشان می‌دهد، کمبود خواب با افزایش سطوح خونی سیگنال شیمیایی برای لذت بردن از خوردن غذاهای شور و شیرین در ارتباط است.
یافته‌های محققان در Sleep نشان داد، افرادی که کمبود خواب دارند نمی‌توانند در برابر چیپس، شکلات و شیرینی مقاومت کنند، حتی اگر پیش از آن یک وعده غذایی خورده باشند که 90 درصد نیازهای کالری روزانه آنها را تامین کرده باشد.
این بررسی نشان داد، بعدازظهر و همچنین اوایل شب، بهترین زمان برای افزایش مصرف میان وعده است.
مطالعه انجام شده بر روی 20 زن و 14 مرد سالم انجام گرفت و میزان پرخوری در ساعات مختلف روز بررسی شد.
به گزارش خبرآنلاین، محققان دانشگاه شیکاگو اظهار کردند: بعد از یک دوره کمبود خواب، افراد تمایل بیشتری برای خوردن دارند و اشتهای آنها افزایش می‌یابد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.