چه‌زمانی نمی‌توانید در مقابل خوراکی‌های شور و شیرین مقاومت کنید؟

محققان دریافتند، افراد هنگام کمبود خواب به غذاهای شور و شیرین بیشتر علاقه دارند. آفتاب : زمانی که افراد کمبود خواب دارند، نمی‌توانند نسبت به غذاهای شور و شیرین بی‌تفاوت باشند. غذاهایی مثل چیپس و شیرینی در زمان کمبود خواب بیشتر خورده می‌شود.
کمبود خواب همیشه با رژیم غذایی نامناسب، افزایش وزن و پرخوری در ارتباط بوده است. مطالعات جدید نشان می‌دهد، کمبود خواب با افزایش سطوح خونی سیگنال شیمیایی برای لذت بردن از خوردن غذاهای شور و شیرین در ارتباط است.
یافته‌های محققان در Sleep نشان داد، افرادی که کمبود خواب دارند نمی‌توانند در برابر چیپس، شکلات و شیرینی مقاومت کنند، حتی اگر پیش از آن یک وعده غذایی خورده باشند که 90 درصد نیازهای کالری روزانه آنها را تامین کرده باشد.
این بررسی نشان داد، بعدازظهر و همچنین اوایل شب، بهترین زمان برای افزایش مصرف میان وعده است.
مطالعه انجام شده بر روی 20 زن و 14 مرد سالم انجام گرفت و میزان پرخوری در ساعات مختلف روز بررسی شد.
به گزارش خبرآنلاین، محققان دانشگاه شیکاگو اظهار کردند: بعد از یک دوره کمبود خواب، افراد تمایل بیشتری برای خوردن دارند و اشتهای آنها افزایش می‌یابد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چه‌زمانی نمی‌توانید در مقابل خوراکی‌های شور و شیرین مقاومت کنید؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.