ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی دستاوردهای صنعت دارویی در دولت یازدهم

دستاوردهای صنعت دارویی کشور در دولت تدبیر و امید امروز، شنبه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و‌آموزش پزشکی و رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو معرفی شد. آفتاب : حدود 60 قلم دارو در حوزه داروهای نوترکیب و های تک (تولید شده با فناوری بالا) برای نخستین بار در کشور تولید شده است.معرفی دستاوردهای صنعت دارویی در دولت یازدهم
این داروها برای درمان بیماری‌های مختلف مانند ام.اس، اعصاب و روان و سرطان کاربرد دارند و بیشتر از سوی شرکت‌های دانش بنیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی ارزی تولید شده‌اند.
جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم معرفی این داروها گفت: 47 مولکول دوز دارویی در مرکز رشد دارویی این دانشگاه تولید شده‌است که 22 محصول آن مربوط به سال 94 است؛ همچنین عمده این داروها، داروهای ضد سرطان و گرانقیمت وارداتی به شمار می آیند.
جعفریان، همچنین متعهد شد که امسال 10 محصول دارویی جدید پپتیدی وارد بازار شود.
به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با هیات همراه از واحدهای تولیدی مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کردند و واحد تولیدی مواد اولیه داروهای پپتیدی افتتاح شد.
همچنین در این مراسم، نشان زرین سازمان غذا و دارو و نشان عالی دانشگاه علوم پزشکی تهران به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری اعطا شد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معرفی دستاوردهای صنعت دارویی در دولت یازدهم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.