ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

به دلیل ملتهب بودن موضوع فیلم با اکران دانشگاهی «خنده های آتوسا» مخالفت شد

به دلیل ملتهب بودن موضوع فیلم با اکران دانشگاهی «خنده های آتوسا» مخالفت شد فرهنگ > سینما - فیلم سینمایی خنده های آتوسا مجوز نمایش در دانشگاه ها را ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،امير پوركيان تهيه كننده اين فيلم با انتشار نامه اي سرگشاده اعتراض خود را به عدم اكران فيلمش در دانشگاه ها اعلام كرده است. متن اين نامه به شرح زير است:
«به نام خالق هنر
امروز از طريق پخش كننده محترم فيلم خنده هاي آتوسا با خبر شدم كه با اكران اين اثر در دانشگاه ها مخالفت شده و اين فيلم حق اكران در دانشگاه ها را ندارد.
شگفتا كه هنوز هم در مديريت آموزشي كشور مسئوليني دست اندركار هستند كه يا دانشجو را نمي شناسند يا به اشتباه در دانشگاه پشت ميز نشسته اند...
بايد به ايشان عارض شوم كه:
دانشگاه محل اضافه كردن نمره به درك است نه صدور مدرك!!!
دانشگاه محل اصلاح است نه مصلحت!!!
دانشگاه محل شناخت است نه باخت!!!
دانشگاه محل انتخاب است نه جبر!!!
در عجبم كه با نمايش ندادن اين فيلم در دانشگاه جلوي چه مصيبتي قرار است گرفته شود؟
آيا فيلمي كه از وزارت ارشاد پروانه نمايش دريافت كرده مخالف آيين وزارت علوم است؟
آيا ما هنوز در آن دهه به سر مي بريم كه نمايش يك فيلم بايد از هفت خان رستم مي گذشت و به ذائقه فلان مسئول خوش مي آمد تا بالاخره در محلي خاص اكران مي شد؟
چقد اين رفتار من را ياد ضرب المثل معروف شاه مي بخشد و وزير نمي بخشد مي اندازد!!!
در دولتي كه شعار رييس محترم دولتش جهش فكري و آزادي انديشه است، مسئولين آموزشي چرا بايد در مسئوليتشان كم فروشي كنند؟ كه در كتاب خدا آمده است "ويل للمطففين" واي بر كم فروشان...
خدا را شاكريم كه از نعمت صبر ما را بي نصيب نگذاشته و مي توانيم بگوييم اين نيز بگذرد...
و كمترين كاري كه از دست حقيرمان براي دانشجوي فهيم ايراني و مخاطب اصلي اين فيلم برمي آيد اختصاص سالن و سانس ويژه دانشجويي به صورت رايگان در اسرع وقت است.
اينجانب يك دانشجو هستم و براي هم قطارانم هر چه كه در توان دارم به كار مي بندم تا حداقل كم فروشي از طرف من نباشد...
تهيه كننده بخش مظلوم خصوصي
امير پوركيان»

58245

کلید واژه ها: اکران سینما - سینمای ایران -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.