ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

10 واحد بزرگ درمانی تهران در آستانه معرفی به مراجع قضایی

پسماندهای بیمارستانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از بازرسی کارشناسی ۱۰ واحد بزرگ درمانی در تهران با مشکل پسماند خبر داد و گفت: در صورت ادامه مشکل پسماند این واحدهای بزرگ درمانی، آنها به‌سرعت به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

محمدحسین بازگیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره برخورد با بیمارستانهای دارای مشکل پسماند اظهار کرد: جلسه‌ای را طی روزهای گذشته با سازمان مدیریت پسماند، بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم و موضوع پسماندهای بیمارستانی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه  داد: برخی واحدهای درمانی بحث پسماند و تفکیک زباله‌ها را به‌خوبی انجام نمی‌دهند که محبور به ایجاد اصلاحات در زمینه پسماند آنها هستیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به شناسایی و بازرسی از 10 واحد بزرگ درمانی که دارای مشکل پسماند بیمارستانی هستند، خاطرنشان کرد: فعلاً اولویت ما بازرسی از این واحدها و برخورد در صورت عدم اصلاح به‌موقع است.

بازگیر تأکید کرد: بازرسی از سوی تیم‌های کارشناسی محیط زیست، پسماند، بهداشت، فرمانداری و دانشگاههای مربوطه انجام می‌گیرد و به این واحدها 10 روز فرصت داده می‌شود که در صورت ادامه وضعیت مشکل پسماند به‌سرعت به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: برخورد با این واحدهای بزرگ درمانی که از بیمارستانهای بزرگ تهران هستند در صورت رفع نشدن مشکل پسماند جدی است چرا که پسماندهای بیمارستانی می‌تواند مشکلاتی را برای مردم و کارمندان آن بیمارستان ایجاد کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در پایان اظهار داشت: بازرسی کارشناسی و برخورد با این واحدهای بیمارستانی که در شهر تهران واقع شده‌اند هرچه سریع‌تر طی روزهای آتی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.