ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاهش درگیری‌‌ فوتبالی‌ها در حاشیه لیگ برتر امسال

نشست خبری سردار کرمی فرمانده یگان ویژه ناجا فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به تغییر رویکرد پلیس در سه سال اخیر در تأمین امنیت ورزشگاه‌های کشور از کاهش درگیری تماشاگران فوتبال در حاشیه برگزاری مسابقات لیگ برتر امسال خبر داد.

سردار حسن کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به رویکرد جدید یگان‌های ویژه پلیس در تأمین امنیت ورزشگاه‌های کشور در 3 سال اخیر اظهار کرد: در سه سال اخیر رویکرد ما در تأمین امنیت مسابقات لیگ برتر و ورزشگاه‌ها، رویکرد جدیدی بوده که خوشبختانه توانسته تعامل و ارتباط میان مردم و نیروهای یگان ویژه مستقر در ورزشگاه‌ها را ارتقا دهد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به آموزش‌های ارائه شده به مأموران در جهت ارتقای صبر و افزایش سعه صدر آنها در برخورد با تماشاگران در ورزشگاه‌ها گفت: با توجه به اینکه برد یا باخت هریک از تیم‌ها، احساسات طرفداران آنها را دستخوش تغییرات آنی و شدیدی می‌کند، باید مأموران با سعه صدر بیشتری، وظایف خود را انجام دهند و در سه سال اخیر، ارتقای روحیه صبر و گذشت نیروهای یگان ویژه حاضر در ورزشگاه‌ها، یکی از تأکیدات اساسی ما بوده که توانسته به ارتقای تعامل تماشاگران و مأموران یگان‌های ویژه مستقر در ورزشگاه‌ها بینجامد.

وی با بیان اینکه مأموران یگان‌های ویژه در لحظات بحرانی باخت یا برد تیم‌های لیگ برتر، بیش از دیگران آسیب می‌بینند، افزود: ارتقای ظرفیت درونی مأموران یگان‌های ویژه و تلاش در جهت افزایش سعه صدر آنها در لحظات بحرانی باخت یا برد تیم‌ها که به غلیان احساسات طرفداران آنها در ورزشگاه‌ها منجر می‌شود، باعث خواهد شد تا علاوه بر موفقیت بیشتر در تأمین امنیت ورزشگاه‌ها، رابطه صمیمانه‌ای میان تماشاگران و مأموران پلیس ایجاد شود که در یکی از مسابقات لیگ برتر امسال، بعینه این موضوع را شاهد بودیم.

کرمی ادامه داد: در یکی از مسابقات لیگ برتر فوتبال امسال، باخت یکی از دو تیم باعث شد تا درگیری میان طرفداران دو تیم به وجود بیاید ولی نکته جالب آنجا بود که به‌محض اینکه طرفداران دو تیم مشاهده کردند مأموران ما در میان این درگیری، هدف سنگ‌پراکنی‌ها قرار گرفته‌اند، با شعارهای خود اجازه ندادند درگیری ادامه پیدا کند و از مأموران ما دلجویی کردند. این مسئله نشان می‌دهد که ما توانسته‌ایم رابطه صمیمانه‌ای میان مأموران و تماشاگران در ورزشگاه‌ها ایجاد کنیم و به تماشاگران اطمینان دهیم که حضور ما در ورزشگاه‌ها، تنها به‌دلیل تأمین امنیت آنها است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با تأکید بر اینکه در سال‌های اخیر آمار درگیری‌های به وجود آمده در ورزشگاه‌ها و در حاشیه دیدارهای حساس فوتبال به‌شدت کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمارها نشان می‌دهد که درگیری در ورزشگاه‌ها به‌شدت کاهش یافته و در لیگ برتر امسال نیز به‌جز چند درگیری که در یکی دو استان رخ داد، در سایر دیدارهای لیگ، هیچ درگیری‌ای میان تماشاگران به وجود نیامد.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.