ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«پاجنبری» شایع‌ترین مشکل ارتوپدی کودکان + توصیه‌ها

عکس یک متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه کلاب‌فوت یا پاچنبری از شایع‌ترین ناهنجارهای مادرزادی در میان کودکان است، گفت: کلاب‌فوت به تنهایی از طرق کفش مناسب درمان نشده و باید نسبت به کچ‌گیری به موقع آن اقدام کرد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، شیرین زمانی در کنفرانس علمی ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران در ارتباط با شایع‌ترین ناهنجاری‌های مادرزادی در حوزه ارتوپدی اظهار داشت: کلاب‌فوت یا پاچنبری یکی از مشکلاتی به شمار رفته که خانواده‌های زیادی را در جهان درگیر می‌کند و معمولاً از هر هزار تولد 10 تا 15 مورد ابتلا به کابفوت وجود دارد.

وی افزود: پاچنبری در پسرها به دلایل ناشناخته‌‌ای شایع‌تر از دخترها است و عوامل بروز این مشکل هنوز به طور کامل مشخص نشده است البته توارث یا سابقه فامیلی در ابتلا به این فامیلی بسیار مؤثر است.

این متخصص ارتوپدی با بیان اینکه درمان به موقع پاچنبری بسیار حائز اهمیت است، گفت:‌ خوشبختانه در حال حاضر درمان این بیماری بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اصولاً با روش‌های غیر جراحی در صورتیکه به موقع اقدام شود می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

به گزارش انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران - این فلوشیب ارتوپدی اطفال اظهار داشت: در بیشتر موارد برای درمان پاچنبری ابتدا گچ‌گیری پا انجام گرفته و در نهایت عمل سرپایی پشت مچ پا صورت می‌پذیرد در حالیکه پیش از این اعمال جراحی عمیق‌تری بر روی پا انجام می‌گرفت.

زمانی با اشاره به اینکه پاچنبری ممکن است در یک یا دو پا وجود داشته باشد،خاطرنشان کرد:‌ کلاب‌فوت به تنهایی از طرق کفش مناسب درمان نشده و باید نسبت به کچ‌گیری به موقع آن اقدام کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««پاجنبری» شایع‌ترین مشکل ارتوپدی کودکان + توصیه‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.