ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمره‌ تجاری سازمان در فناوری خوب نیست/ «بازار» معضل دانش بنیانی‌ها

شرکت دانش بنیان رئیس پارک علم و فناوری پردیس با اشاره به فقدان بازارهای داخلی و خارجی که معضل پیش روی شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: نمره‌ تجاری سازمان در فناوری خوب نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی صفاری نیا - رئیس پارک علم و فناوری پردیس لزوم توجه به تجاری سازی در حوزه فناوری را متذکر شد و اظهار داشت: معضل مهم در عرضه بازار است که اگر بتوانیم این مشکل را برای شرکت‌ها دانش بنیان در کشور و سطح جهانی تسهیل کنیم، محصولات خود را بهتر ارائه می کنند.

صفاری نیا با اشاره به حضور 180 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه اینتکس اظهار کرد: این نمایشگاه در حوزه فناوری است و شرکت‌های حاضر نیز فناوری‌های خود را عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها هیچ گونه عرضه کالا در این نمایشگاه ندارند، ادامه داد: شرکت‌ها به لحاظ سطح فناوری ارزیابی شدند و عمده فناوری‌های ارائه شده در حوزه الکترونیک، مخابرات، اطلاعات و ارتباطات، نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، دارو و حوزه مواد و فناوری نانو است.

صفاری نیا با اعلام اینکه نیمی از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه داخلی هستند، گفت: شرکت‌ها عمدتاً دانش بنیان هستند، توان صادراتی و یا امکان دریافت تکنولوژی از شرکت‌های خارجی را دارا هستند.

وی در یک برنامه رادیویی یادآور شد: در حوزه تولید علم در جهان دارای رتبه خوبی هستیم ولی در حوزه تجاری سازی فناوری رتبه خوبی نداریم و کشورمان چند 10 نمره فاصله دارد.

صفاری نیا با اعلام این مطلب افزود: فناوری نیازمند زنجیره تجاری سازی است و زیر ساخت‌ها و نکات اقتصادی در توسعه فناوری موثر است که همین نمایشگاه‌ها و همچنین فن بازارها بسیار موثر هستند.

وی لزوم توجه به تجاری سازی در حوزه فناوری را متذکر شد و خاطرنشان کرد: معضل مهم در عرضه بازار است که اگر بتوانیم این مشکل را برای شرکت‌ها دانش بنیان در کشور و سطح جهانی تسهیل کنیم، محصولات شان بهتر و بیشتر در حوزه ملی و جهانی ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.