نمره‌ تجاری سازمان در فناوری خوب نیست/ «بازار» معضل دانش بنیانی‌ها

شرکت دانش بنیان رئیس پارک علم و فناوری پردیس با اشاره به فقدان بازارهای داخلی و خارجی که معضل پیش روی شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: نمره‌ تجاری سازمان در فناوری خوب نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی صفاری نیا - رئیس پارک علم و فناوری پردیس لزوم توجه به تجاری سازی در حوزه فناوری را متذکر شد و اظهار داشت: معضل مهم در عرضه بازار است که اگر بتوانیم این مشکل را برای شرکت‌ها دانش بنیان در کشور و سطح جهانی تسهیل کنیم، محصولات خود را بهتر ارائه می کنند.

صفاری نیا با اشاره به حضور 180 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه اینتکس اظهار کرد: این نمایشگاه در حوزه فناوری است و شرکت‌های حاضر نیز فناوری‌های خود را عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها هیچ گونه عرضه کالا در این نمایشگاه ندارند، ادامه داد: شرکت‌ها به لحاظ سطح فناوری ارزیابی شدند و عمده فناوری‌های ارائه شده در حوزه الکترونیک، مخابرات، اطلاعات و ارتباطات، نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، دارو و حوزه مواد و فناوری نانو است.

صفاری نیا با اعلام اینکه نیمی از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه داخلی هستند، گفت: شرکت‌ها عمدتاً دانش بنیان هستند، توان صادراتی و یا امکان دریافت تکنولوژی از شرکت‌های خارجی را دارا هستند.

وی در یک برنامه رادیویی یادآور شد: در حوزه تولید علم در جهان دارای رتبه خوبی هستیم ولی در حوزه تجاری سازی فناوری رتبه خوبی نداریم و کشورمان چند 10 نمره فاصله دارد.

صفاری نیا با اعلام این مطلب افزود: فناوری نیازمند زنجیره تجاری سازی است و زیر ساخت‌ها و نکات اقتصادی در توسعه فناوری موثر است که همین نمایشگاه‌ها و همچنین فن بازارها بسیار موثر هستند.

وی لزوم توجه به تجاری سازی در حوزه فناوری را متذکر شد و خاطرنشان کرد: معضل مهم در عرضه بازار است که اگر بتوانیم این مشکل را برای شرکت‌ها دانش بنیان در کشور و سطح جهانی تسهیل کنیم، محصولات شان بهتر و بیشتر در حوزه ملی و جهانی ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمره‌ تجاری سازمان در فناوری خوب نیست/ «بازار» معضل دانش بنیانی‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.