ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمعی از مدیران ارشد «العربیه» اخراج شدند/موج دوم اخراج‌ در راه است

العربیه شبکه تلویزیونی العربیه بنگاه تبلیغاتی آل سعود، گروهی از مسوولان بلندپایه خود را اخراج کرد گفته می‌شود که این اقدام نشات گرفته از سیاست ریاضت اقتصادی رژیم عربستان باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، این گروه، بزرگ ترین گروه کارکنان اخراج شده از شبکه العربیه تاکنون به شمار می رود.

برپایه این گزارش،‌در میان دهها نفر از کارکنان اخراج شده، نام ناصر الصرامی سخنگوی سابق شبکه العربیه و 'نیکول تنوری' قدیمی ترین مجری شبکه تلویزیونی إم بی سی و جیزیل حبیب مجری برنامه الصحافه و نجیب بن شریف مدیر سابق خبرنگاران العربیه و هانی نسیره کارشناس امور مصر در این شبکه به چشم می خورد.

برخی از کارکنان العربیه اعلام کردند که تعداد کارمندان اخراج شده، تقریبا 50 نفر است که بسیاری از آنان از نزدیکان عبدالرحمان الراشد مدیر سعودی سابق شبکه به شمار می آیند.

آنان پیش بینی کردند که فهرست دیگری از اخراج شدگان تا قبل از اواخر ماه اوت 2016 در راه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از منابع خبری،‌هم اکنون فرآیند ساختار بزرگی در درون شبکه العربیه در جریان است. هدف این فرآیند کاهش هزینه ها به دلیل بحران مالی خفقان آور و غربالگری کارکنان به طور هماهنگ با تیم حاکم در ریاض و طرح های آتی عربستان در دو سطح داخلی و منطقه ای است.

رأی الیوم نیز به نقل از ناظران سیاسی اعلام کرد: هدف از اقدام یاد شده پاکسازی شبکه العربیه از کارشناسان و متخصصان عرب رشته های روزنامه نگاری و مطبوعات و رسانه و آوردن چهره های جدید به جای آنها است؛ این فرآیند با تکیه بر خواست و اراده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان پیش می رود.

به گفته ناظران فرآیند غربالگری تمامی دفاتر العربیه در کشورهای عربی و جهان را فراخواهد گرفت و در آینده بسیاری از کارکنان این شبکه اخراج و تعدادی از دفاتر این شبکه بسته خواهند شد.

شایان ذکر است کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هم اکنون از نظر مالی به دلیل کاهش قیمت نفت با بحران و مشکلات فراوانی روبرو هستند و همین امر باعث شده تا آنها سیاست ریاضت اقتصادی را در مورد بودجه های خود اعمال کنند.
شبکه العربیه از حامیان اصلی رسانه ای گروه های تروریستی - تکفیری در منطقه است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.