ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بغداد دوباره ناآرام شد

بغداد پایتخت عراق روز جمعه این هفته هم صحنه تظاهرات معترضاتی بود که تلاش می کردند خود را به منطقه سبز در این شهر برسانند. آفتاب :  نیروهای امنیتی برای جلوگیری از نزدیک شدن معترضان به منطقه سبز بغداد در خیابان ها مستقر شدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد،حیدر العبادی نخست وزیر عراق از معترضان که اکثر آن ها هواداران مقتدا صدر بودند، خواست از تجمع در خیابان ها خودداری کنند.
نیروهای امنیتی عراق برای برقراری آرامش و متفرق کردن معترضان به طرف آنها گاز اشک آور شلیک کردند.
معترضان که خواستار تشکیل دولت جدید در عراق هستند،جمعه گذشته به دفتر نخست وزیر عراق در منطقه سبز بغداد هجوم بردند، اما نیروهای امنیتی هجوم آنها به این محدوده را دفع کردند.
العبادی چندی پیش اصلاحاتی را در پیش گرفت، اما با مخالفت احزاب قدرتمند عراقی مواجه شد.مقتدا صدر که در نجف اقامت دارد، خواستار روی کار آمدن یک دولت تکنوکرات (فن سالار) در عراق بوده و از هواداران خود خواسته است برای تحقق این تغییر تظاهرات کنند.
به گزارش ایرنا، نخست وزیر عراق ضمن هشدار در مورد آنچه که آن را «تشدید خطرناک اوضاع توسط گروه های خاص در شهر بغداد» نامید، تاکید کرد که دستورهای لازم به وزارت کشور در مورد حمایت از شهروندان و اموال عمومی و خصوصی را صادر کرده است.
«حیدر العبادی» روز پنجشنبه از معترضان خواسته بود که تظاهرات خود را که قرار است جمعه (امروز) برگزار شود به بعد از آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست های داعش موکول کنند.
نیروهای امنیتی عراق در حال پیشروی به سمت شهر فلوجه هستند و بعد از درگیری های شدید با عناصر تروریستی داعش این شهر را محاصره کرده اند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.