ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نفوذ هکرها به بانک‌های خاورمیانه

محققان شرکت امنیت سایبری آمریکا موسوم به «فایرآی» اعلام کردند که هکرها در حالی که سطح دفاعی بانک های خاورمیانه را مورد ارزیابی قرار می دهند، کارمندان این بانک ها را با ایمیل های آلوده ای که در مورد شبکه های بانکی و اکانت های کاربران اطلاعات جمع آوری می کنند، هدف قرار می دهند. آفتاب : محققان این شرکت گفتند که اوایل ماه جاری میلادی تعدادی از ایمیل های آلوده به بدافزارهایی را که به چند بانک در خاورمیانه فرستاده شده است، شناسایی کرده اند.   محققان یادآور شدند که هکرها از تکنیک هایی بهره گرفته اند که به طور معمول در حملاتی از این دست مشاهده نشده است.  
بانک ملی قطر ماه گذشته اعلام کرد که یک مورد نقض امنیتی در مورد داده ها را مورد بررسی قرار داده که در جریان آن اسامی افراد و رمز شمار زیادی از مشتریان این بانک فاش شده است. 
در همین حال، سخنگوی فایرآی گفت که بانک ملی قطر جزو آن دسته از بانک های خاورمیانه نیست که محققان وجود بدافزار را در آن کشف کرده اند. وی به نام بانک ها و کشورهای هدف قرار گرفته اشاره ای نکرد.  
وی یادآور شد که بدافزار به کار گرفته شده اطلاعات لازم را به سرور هکرها مخابره کرده است که این مساله نشان می دهد دستکم برخی از بانک های خاورمیانه آلوده شده اند. 
شرکت امنیت سایبری فایرآی همچنین سرقت سایبری 81 میلیون دلاری به بانک مرکزی بنگلادش را در دست بررسی دارد. 
امنیت بانک ها و شبکه سوئیفت در پی حمله به بانک بنگلادش مورد تحقیق و بررسی دقیقی قرار گرفته است. 
رئیس کارگروهی که در حال تحقیق در مورد این سرقت سایبری از بانک مرکزی بنگلادش است، سوئیفت شبکه بین المللی پرداخت های بانکی را مسبب این سرقت به دلیل ارتکاب چندین اشتباه هنگام ارتباط با یک شبکه محلی دانسته است.
منبع: ایرنا

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.