ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پلیس کشور به سیمفا متصل شد

رییس پلیس راهور ناجا از اتصال بانک اطلاعاتی پلیس با بانک اطلاعاتی تجمیع شده معاینه فنی در وزارت کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری گفت: درحال حاضر اتصال بانک اطلاعاتی پلیس با بانک اطلاعاتی تجمیع شده در معاینه فنی برقرار شده است و پلیس به سیمفا(سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) متصل شده است.

وی تاکید کرد: اطلاعات پلیس در اختیار وزارت کشور برای ثبت در سیمفا قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران(سیمفا) از بهمن سال‌ ۱۳۹۴ در کشور به راه افتاد. این سامانه بیش از همه می‌تواند بر کیفیت ترددهای جاده‌ای در سفرهای نوروزی و تابستانی اثر مثبت بگذارد. هدف از ملزم کردن استفاده همه مراکز معاینه فنی کشور به سیمفا، اتصال دیتا بانک تجمیع شده در معاینه فنی با دیتا بانک پلیس بوده است که با این راهکار و اقدام، پلیس می‌تواند به‌صورت نرم افزاری بدون نیاز به حضور فیزیکی در سطح شهرها نسبت به اعمال قانون و جریمه خودروهای مشمول فاقد معاینه فنی اقدام کند.

هم‌اکنون تمام مراکز مجاز معاینه فنی در سطح کشور به نرم‌افزار سیمفا متصل بوده و اطلاعات خودروهای معاینه فنی شده، در سطح کشور در سرورهای مرکزی وزارت کشور تجمیع می‌شود.

کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و کاهش تصادفات، مهم‌ترین آثار انجام معاینه فنی هستند. با انجام یک معاینه فنی ساده خودرو طی ۱۰دقیقه، ۱۸آزمایش روی خودروها انجام می‌شود و طی آن آزمایش‌های فیزیکی و ظاهری روی خودرو انجام می‌شود که در این میان تنها آزمایش فیزیکی به‌وسیله انسان انجام می‌شود و بقیه به‌صورت مکانیزه است. در چرخه معاینه مکانیزه، بخش‌های حیاتی خودرو شامل ترمز، کمک فنر، چراغ‌های هشدار‌دهنده و انحراف چرخ‌ها تست می‌شود که در سلامت سفر بسیار اهمیت دارد. در تست میزان آلایندگی نیز گازهای خروجی بررسی و تحلیل می‌شود تا درصورت تأیید خودرو در این تست تا ۲۵درصد از آلودگی هوای تولیدی کاسته شود. در بخش سوخت نیز معاینه فنی تا ۱۳درصد اثر دارد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر سامانه اینترنتی سیمفا با آدرس www.symfa.moi.ir در دسترس است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.