ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اسپوتینگ: ایران و روسیه فردو را بازسازی می کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ایران و روسیه قصد دارند مرکز غنی‌سازی فردو را به تأسیسات تولید ایزوتوپ سنگین تبدیل کنند. به گزارش  انتخاب به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت انرژی هسته‌ای «روس اتم» روسیه روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد روسیه و ایران در تلاش برای تبدیل مرکز غنی‌سازی اورانیوم سابق فردو به تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین هستند.

در این بیانیه آمده است مسکو و تهران درحال پیشرفت درخصوص موافقتنامه‌ای در زمینه تبدیل مرکز غنی‌سازی اورانیوم سابق فردو به تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین هستند.

نیکولای اسپاسکی معاون مدیرکل روس اتم 25 و 26 می [5 و 6 خرداد ماه] رایزنی‌هایی را با مهدی سنائی سفیر ایران در روسیه و همچنین بهروز کمالوندی معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ایران انجام داد.

در بیانیه شرکت روس اتم آمده است در خلال این مذاکرات درمورد تبدیل فردو به تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین ابراز رضایت شد.

تبدیل تأسیسات فردو موضوعی است که در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بین ایران و قدرت‌های جهان یعنی آمریکا، روسیه، فرانسه، چین، انگلیس و آلمان نیز اشاره شده است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.