درگیری بین شبه نظامیان و ارتش هند در کشمیر 7کشته برجای گذاشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : یک مقام ارتش هند اعلام کرد براثر دو درگیری جداگانه بین ارتش و شبه نظامیان در ایالت جامو و کشمیر،7 نفر کشته شدند.
به گزارش انتخاب، سخنگوی ارتش هند روز جمعه در گفت وگویی افزود:درگیری بین شبه نظامیان و نیروهای ارتش در بخش «نوگام» کشمیر یک سرباز و چهار نفر از شبه نظامیان جان باختند.
سرهنگ جوشی تصریح کرد در درگیری دیگر نیز که در منطقه تانگ مارگ (Tangmarg) به وقوع پیوست دو شبه نظامی کشته و یک سرباز ارتش نیز مجروح شد.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر کل کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام اباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947 میلادی است
از سه جنگی که میان هند و پاکستان 2 رقیب هسته ای رخ داده، دو بار بر سرمالکیت بر منطقه عمده مسلمان نشین کشمیر در مرز دو کشور بوده است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درگیری بین شبه نظامیان و ارتش هند در کشمیر 7کشته برجای گذاشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.