ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درگیری بین شبه نظامیان و ارتش هند در کشمیر 7کشته برجای گذاشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : یک مقام ارتش هند اعلام کرد براثر دو درگیری جداگانه بین ارتش و شبه نظامیان در ایالت جامو و کشمیر،7 نفر کشته شدند.
به گزارش انتخاب، سخنگوی ارتش هند روز جمعه در گفت وگویی افزود:درگیری بین شبه نظامیان و نیروهای ارتش در بخش «نوگام» کشمیر یک سرباز و چهار نفر از شبه نظامیان جان باختند.
سرهنگ جوشی تصریح کرد در درگیری دیگر نیز که در منطقه تانگ مارگ (Tangmarg) به وقوع پیوست دو شبه نظامی کشته و یک سرباز ارتش نیز مجروح شد.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر کل کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام اباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947 میلادی است
از سه جنگی که میان هند و پاکستان 2 رقیب هسته ای رخ داده، دو بار بر سرمالکیت بر منطقه عمده مسلمان نشین کشمیر در مرز دو کشور بوده است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.