ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ریابکوف: مسکو خواهان افزایش روابط با تهران است


معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو به دنبال استفاده از مسئله کاهش تنشها پیرامون ایران برای توسعه روابط خود با تهران است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه روز جمعه (امروز) گفت: مشکلات خاصی در ارتباط با بازگشت شرکت‌ها و ساختارهای مالی بین‌المللی وجود دارد که اغلب از سوی اتحادیه اروپا به بازار ایران وارد شده است.

ریابکوف ادامه داد: برای شرکت‌ها و نهادهای تجاری همچنان این نگرانی وجود دارد که به دلیل همکاری تجاری با ایران هدف جریمه احتمالی توسط آمریکا قرار گیرند.

وی تصریح کرد: ما بر این باوریم که استفاده از فرصت کاهش تنش‌ها پیرامون ایران همزمان با مشارکت ما در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بسیار ضروری است و این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد تا روابط خود را با تهران در تمامی زمینه‌ها گسترش دهیم.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که برگزاری یک نشست میان گروه 1+5 و ایران در سطح مدیران سیاسی هنوز برنامه ریزی نشده است.

وی افزود: نشست کمیسیون ایران و گروه 1+5 هر زمان که لازم باشد، برگزار خواهد شد و در حال حاضر برنامه و زمان‌بندی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

ریابکوف یادآور شد: ما این نشست‌ها را در سطح کارشناسان برگزار می‌کنیم اما در حال حاضر هیچ برنامه مرتبطی برای نشست‌ها در سطح مدیران سیاسی وجود ندارد، زیرا توافق به شکل عادی خود پیش می‌رود.

این دیپلمات روس تاکید کرد: نشست بعدی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نزدیک است و گزارش مدیرکل آژانس در این زمینه در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد. هیچ مشکلی وجود ندارد و هیچ مسئله‌ای نیست که نیازمند مشارکت مقامات سیاسی باشد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.