قصد ایران و روسیه برای عملیاتی کردن واحد 2 و 3 نیروگاه بوشهر


شرکت روس اتم از تلاش ایران و روسیه برای عملیاتی شدن همه جانبه ساخت و ساز واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر تا چند هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روابط عمومی شرکت روس‌اتم روز جمعه (امروز) اعلام کرد: تهران و مسکو قصد دارند ظرف چند هفته آینده تمام اقدامات لازم برای عملیاتی شدن همه جانبه و کامل ساخت و ساز واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر را انجام دهند.

بر اساس بیانیه‌ای که روابط‌ عمومی روس‌اتم منتشر کرده است، مسائل مربوط به همکاری دوجانبه، موضوع اصلی مذاکرات در رابطه با تاسیسات نیروگاه اتمی بوشهر بود و به‌ ویژه، مسئله صدور مجوز برای نهادهای مدیریتی ایران در خصوص بهره‌برداری انرژی از واحد یک این نیروگاه. حاضران در این دور از مذاکرات، به جزئیات اقدامات ضروری در چند هفته آینده برای بهره‌برداری کامل و همه‌جانبه از واحدهای دو و سه نیروگاه بوشهر پرداختند.

واحد یک نیروگاه اتمی بوشهر در سپتامبر سال 2011 راه‌اندازی شد و در اوت سال 2012 به نهایت ظرفیت تولید برق خود رسید.

بر اساس این گزارش، ایران در سپتامبر سال 2013 به طور رسمی واحد یک نیروگاه هزار مگاواتی بوشهر را برای دو سال از روسیه تحویل گرفت و در ماه نوامبر سال 2014 دو کشور توافقی را امضا کردند که بر اساس آن روسیه موظف شد تا 4 واحد دیگر را در این نیروگاه راه‌اندازی کند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قصد ایران و روسیه برای عملیاتی کردن واحد 2 و 3 نیروگاه بوشهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.