ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتصاب کارکنان نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه


کارگران هر 19 نیروگاه هسته‌ای فرانسه روز پنجشنبه به اعتصاب‌های گسترده کارگری پیوستند و تولید برق را کاهش دادند.

به گزارش ایسنا، ده‌ها هزار نفر روز پنجشنبه در اعتراض به اصلاح قانون کار در فرانسه تظاهرات کردند.این تظاهرات در چند شهر به خشونت کشیده شد و در جریان آن ۷۷ نفر دستگیر شدند. رسانه‌های فرانسه تعداد تظاهرکنندگان را بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند.یکی از اعضای اتحادیه کارگری می‌گوید: اختلافات درون دولت به زودی آشکار می‌شوند. مخصوصا اکنون که در آستانه جام ملت‌های اروپا هم هستیم. تاکنون دو ماه و نیم جنبش اعتراضی، هشت روز اعتصاب اتحادیه‌های مشاغل مختلف و اعتصاب سراسری در بخش‌های حساس داشته‌ایم و این‌ها قرار است ادامه هم داشته باشد، حال جام ملت‌هایی را تصور کنید که بدون بنزین، بدون خودرو، بدون حمل و نقل عمومی و حتی بدون برق برگزار می‌شود.یورونیوز گزارش کرد: علاوه بر کارکنان پالایشگاه‌های فرانسه، کارگران هر 19 نیروگاه هسته‌ای نیز روز پنجشنبه به اعتصاب پیوستند و تولید برق را کاهش دادند. جریان برق در برخی از مناطق سه شهر مارسی، نانت و سنت اتین قطع شد. پیش‌تر رییس بخش سندیکای کارگری «س ژ ته» گفته بود که هدف از اعتصاب‌ها قطع جریان برق بخش‌های صنعتی و اقتصادی نظیر مراکز تجاری است.بیش از ۷۶ درصد برق فرانسه توسط نیروگاه‌های هسته‌ای تولید می‌شود. هم‌چنین کارکنان چهار نیروگاه حرارتی نیز به اعتصاب‌ها پیوسته‌اند.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.