ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درمان جدید برای سرطان پستان

دانشمندان در موسسه سرطان دوک، یک کلید مولکولی را کشف کردند که سلول‌های سرطان پستان از آن برای حمله به مغز استخوان در موشها استفاده می‌کنند. خبرگزاری ایسنا: دانشمندان در موسسه سرطان دوک، یک کلید مولکولی را کشف کردند که سلول‌های سرطان پستان از آن برای حمله به مغز استخوان در موشها استفاده می‌کنند.
دانشمندان پس از انجام سالها آزمایش بر روی موشها، راه‌هایی را برای اجرای این تاکتیک در جهت جلوگیری از ورود سلول های سرطان پستان به مغز استخوان یافتند.
این یافته‌ها بینش‌های جدیدی را برای جلوگیری از عود مجدد سرطانهای مخرب در انسان فراهم می‌کند محققان امیدوارند این یافته‌ها بتواند در نهایت به درمان‌های جدیدی برای سرطان سینه منجر شود.
مطالعات بالینی نشان داده است که سرطان پستان می‌تواند زود تشخیص و درمان شود و بیمار دیگر هیچ نشانه‌ای از این بیماری نداشته باشد اما پس از پنج، 10 و یا حتی 15 سال بعد، این بیماری می‌تواند مجددا عود کند.
به گفته محققان این پژوهش، در اکثر موارد، محل سرطان متاستاز در استخوان است.
این محققان، پژوهش خود را در Science Translational Medicine منتشر کرده‌اند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.