اعتراض گسترده به تعرض به یک بانوی مسیحی/رییس جمهوری مصر دستور پیگیری و برخورد با عاملان این حادثه را داد

رسانه های مصر اعلام کردند؛ چند روز پیش و در پی انتشار شایعه ای مبنی بر وجود رابطه نامشروع بین یک زن مسلمان و یک جوان مسیحی اهل این روستا تعدادی از خانواده این زن مسلمان به خانه جوان مسیحی ریخته و ضمن ضرب و جرح وی و به آتش کشیدن خانه شان ، مادر 65 ساله او را برهنه کردند.
آتش سوزی به خانه و مغازه های مسیحی اطراف نیز سرایت کرد، درپی این اقدام نیروهای امنیتی این روستا را محاصره کرده و غائله را خاتمه دادند.
این حادثه بازتاب وسیعی در افکار عمومی و جامعه قبطی های مصر داشته و اسقف قبطیان مصر و مقامات بالای کلیسای مصر، مدیر الازهر و روزنامه الیوم السابع نوشت : رئیس جمهوری مصر هریک ضمن موضع گیری و محکوم کردن این برخورد با این بانوی مسیحی ابراز همدردی کرده و برلزوم پیگیری موضوع تاکید کردند.
فعالان شبکه های اجتماعی با راه اندازی کمپینی و هشتگ 'مصر برهنه شد' مراتب خشم و انزجار خود را از این اقدام ابراز کردند.
استاندار استان منیا؛ نمایندگان شیخ الازهر و پاپ تواضروس ، فرمانده انتظامی این استان و تعدادی از نمایندگان پارلمان مصر نیز تلاش کردند با رفتن به منزل این بانوی مسیحی از وی دلجویی کنند.
استاندار المنیا ضمن اعلام خبر پرداخت خسارت به خانواده این بانو ، متعهد شد، عاملان این اقدام شرم آور را دستگیر و تحویل مقامات قضایی دهند تا طبق قانون با آنان برخورد شود.
رسانه های خبری افزودند : وزارت کشور مصر از دستگیری 10 نفر خبرداد و افزود، این افراد در بازداشت هستند و قرار دستگیری برای 12نفر دیگر صادر شده و آنان نیز تحت پیگرد قانونی هستند.
شبک 6002**1917


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض گسترده به تعرض به یک بانوی مسیحی/رییس جمهوری مصر دستور پیگیری و برخورد با عاملان این حادثه را داد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.