ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتراض گسترده به تعرض به یک بانوی مسیحی/رییس جمهوری مصر دستور پیگیری و برخورد با عاملان این حادثه را داد

رسانه های مصر اعلام کردند؛ چند روز پیش و در پی انتشار شایعه ای مبنی بر وجود رابطه نامشروع بین یک زن مسلمان و یک جوان مسیحی اهل این روستا تعدادی از خانواده این زن مسلمان به خانه جوان مسیحی ریخته و ضمن ضرب و جرح وی و به آتش کشیدن خانه شان ، مادر 65 ساله او را برهنه کردند.
آتش سوزی به خانه و مغازه های مسیحی اطراف نیز سرایت کرد، درپی این اقدام نیروهای امنیتی این روستا را محاصره کرده و غائله را خاتمه دادند.
این حادثه بازتاب وسیعی در افکار عمومی و جامعه قبطی های مصر داشته و اسقف قبطیان مصر و مقامات بالای کلیسای مصر، مدیر الازهر و روزنامه الیوم السابع نوشت : رئیس جمهوری مصر هریک ضمن موضع گیری و محکوم کردن این برخورد با این بانوی مسیحی ابراز همدردی کرده و برلزوم پیگیری موضوع تاکید کردند.
فعالان شبکه های اجتماعی با راه اندازی کمپینی و هشتگ 'مصر برهنه شد' مراتب خشم و انزجار خود را از این اقدام ابراز کردند.
استاندار استان منیا؛ نمایندگان شیخ الازهر و پاپ تواضروس ، فرمانده انتظامی این استان و تعدادی از نمایندگان پارلمان مصر نیز تلاش کردند با رفتن به منزل این بانوی مسیحی از وی دلجویی کنند.
استاندار المنیا ضمن اعلام خبر پرداخت خسارت به خانواده این بانو ، متعهد شد، عاملان این اقدام شرم آور را دستگیر و تحویل مقامات قضایی دهند تا طبق قانون با آنان برخورد شود.
رسانه های خبری افزودند : وزارت کشور مصر از دستگیری 10 نفر خبرداد و افزود، این افراد در بازداشت هستند و قرار دستگیری برای 12نفر دیگر صادر شده و آنان نیز تحت پیگرد قانونی هستند.
شبک 6002**1917


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.