پیام آیت‌الله هاشمی به مراسم هفته مقاومت و روز مقاومت دزفول

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به مـراسـم هفتـه مقـاومت و روز مقـاومت دزفـول، مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل بمباران، تهاجم و موشک باران سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس، حضور گسترده و چشمگیر مردم در میادین نبرد و ... را از دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت دانست. آفتاب : سرویس سیاسی- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابراز امیدواری کرد که رسانه‌های خبری کشور تلاش نمایند تا مقاوت مردم دزفول به عنوان فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مظلومیت مردم آن دیار در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ماندگار گردد.
به گزارش آفتاب، متن کامل پیام كه ساعاتي پيش توسط آقاي رضايي، دبير همايش، قرائت گرديد، به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحيم
مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل بمباران، تهاجم و موشک باران سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس، حضور گسترده و چشمگیر مردم در میادین نبرد و تامین نیروهای یک لشکر به طور کامل از یک شهرستان، حضور جوانان در سطوح مختلف  فرماندهی جنگ، بازسازی شهر در حین جنگ و موشک باران، مهمان نوازی و رزمنده نوازی مردم در روز های دفاع مقدس، برپایی مداوم نماز جمعه حتی زیر باران بمب ها و موشک ها و تقدیم بیشترین شهید غیر نظامی  به نسبت جمعیت، دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت است وارتش صدّام هم که از جنایات خویش و هم مقاومت مردم در این شهر خبر داشت، برای شهر دزفول عنوان«بلد الصواریخ» یا «شهر موشک‎ها» را انتخاب کرده بود.
نکته ظریف این نامگذاری  نظرسنجی از مردم سراسر کشور در  در سال ۱۳۶۵ بود که  به عنوان شهر نمونه و پایتخت مقاومت ایران عزیز معرفی گردید و لوح زرین آن در یکی از میادین آن نصب شد.اگرچه این شهر و مردمان صبورش در طول جنگ تحمیلی ۱۷2 بار توسط انواع موشک‎های ۳ متری و 9 متری اسکاد B ، ۲۵۰۰ بار توسط توپخانه های ارتش بعث و ۳۰۰ بار توسط هواپیماهای دشمن بمباران شدند و  بیش از 19000 واحد مسکونی تخریب شد وبیش از 2600 کودک، نوجوان، جوان و پیر زن و مرد را در راه دفاع از میهن و آرمان های  انقلاب تقدیم  کردند، اما  همچنان استوار به مقاومت خود ادامه دادند و آرزوی دشمن را حتی برای یک لحظه برای خالی کردن شهر توسط مردم و در هم کوبیدن آن، بر دل صدامیان  گذاشتند و با مقاومت بی نظیر خویش که روز چهارم خرداد را در تقویم ملی ایران به نام روز دزفول ثبت کردند، نشان دادند که در راه عقاید ملی و مذهبی خویش، چون سلسله جبال زاگرس مقاوم و استوارند.
اینجانب با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، امیدوارم رسانه‌های خبری کشور تلاش نمایند تا مقاوت مردم دزفول به عنوان فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مظلومیت مردم آن دیار در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ماندگار گردد. اكبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیام آیت‌الله هاشمی به مراسم هفته مقاومت و روز مقاومت دزفول» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.