ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیام آیت‌الله هاشمی به مراسم هفته مقاومت و روز مقاومت دزفول

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به مـراسـم هفتـه مقـاومت و روز مقـاومت دزفـول، مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل بمباران، تهاجم و موشک باران سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس، حضور گسترده و چشمگیر مردم در میادین نبرد و ... را از دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت دانست. آفتاب : سرویس سیاسی- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابراز امیدواری کرد که رسانه‌های خبری کشور تلاش نمایند تا مقاوت مردم دزفول به عنوان فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مظلومیت مردم آن دیار در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ماندگار گردد.
به گزارش آفتاب، متن کامل پیام كه ساعاتي پيش توسط آقاي رضايي، دبير همايش، قرائت گرديد، به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحيم
مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل بمباران، تهاجم و موشک باران سنگین ارتش بعث عراق در دوران دفاع مقدس، حضور گسترده و چشمگیر مردم در میادین نبرد و تامین نیروهای یک لشکر به طور کامل از یک شهرستان، حضور جوانان در سطوح مختلف  فرماندهی جنگ، بازسازی شهر در حین جنگ و موشک باران، مهمان نوازی و رزمنده نوازی مردم در روز های دفاع مقدس، برپایی مداوم نماز جمعه حتی زیر باران بمب ها و موشک ها و تقدیم بیشترین شهید غیر نظامی  به نسبت جمعیت، دلایل محکمی برای نامگذاری شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت است وارتش صدّام هم که از جنایات خویش و هم مقاومت مردم در این شهر خبر داشت، برای شهر دزفول عنوان«بلد الصواریخ» یا «شهر موشک‎ها» را انتخاب کرده بود.
نکته ظریف این نامگذاری  نظرسنجی از مردم سراسر کشور در  در سال ۱۳۶۵ بود که  به عنوان شهر نمونه و پایتخت مقاومت ایران عزیز معرفی گردید و لوح زرین آن در یکی از میادین آن نصب شد.اگرچه این شهر و مردمان صبورش در طول جنگ تحمیلی ۱۷2 بار توسط انواع موشک‎های ۳ متری و 9 متری اسکاد B ، ۲۵۰۰ بار توسط توپخانه های ارتش بعث و ۳۰۰ بار توسط هواپیماهای دشمن بمباران شدند و  بیش از 19000 واحد مسکونی تخریب شد وبیش از 2600 کودک، نوجوان، جوان و پیر زن و مرد را در راه دفاع از میهن و آرمان های  انقلاب تقدیم  کردند، اما  همچنان استوار به مقاومت خود ادامه دادند و آرزوی دشمن را حتی برای یک لحظه برای خالی کردن شهر توسط مردم و در هم کوبیدن آن، بر دل صدامیان  گذاشتند و با مقاومت بی نظیر خویش که روز چهارم خرداد را در تقویم ملی ایران به نام روز دزفول ثبت کردند، نشان دادند که در راه عقاید ملی و مذهبی خویش، چون سلسله جبال زاگرس مقاوم و استوارند.
اینجانب با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، امیدوارم رسانه‌های خبری کشور تلاش نمایند تا مقاوت مردم دزفول به عنوان فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مظلومیت مردم آن دیار در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ماندگار گردد. اكبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.