ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترکیه: همکاری نیروهای آمریکایی با کردها در شمال سوریه منافقانه است

ترکیه: همکاری نیروهای آمریکایی با کردها در شمال سوریه منافقانه است

تسنیم/ وزیر امور خارجه ترکیه همکاری نیروهای ویژه آمریکایی با نیروهای کُرد در شمال سوریه را "منافقانه" توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری النشره، مولود چاوش اوغلو به گزارشها درخصوص شرکت نظامیان آمریکایی در نبرد در کنار جنگجویان کرد در سوریه واکنش نشان داد و این اقدام را "منافقانه" خواند.
وی گفت: قابل قبول نیست که نظامیان آمریکایی شعار یگان های حمایت کرد را روی یونیفرم های خود نصب کنند.

چاوش اوغلو افزود: ما به نظامیان آمریکایی توصیه می کنیم که وقتی عازم مناطق دیگر در سوریه می شوند، شعارهای گروههای داعش و جبهه النصره و القاعده را نصب کنند و وقتی عازم آفریقا می شوند؛ شعارهای بوکوحرام را نصب کنند.
وی گفت: استفاده نظامیان کشوری - که شریک ما به شمار می رود و در مبارزه با تروریسم قاطع است- از شعار یک سازمان تروریستی قابل قبول نیست.

گزارش های رسانه‌ای از حضور 250 نظامی آمریکایی در شمال سوریه حکایت دارد. پیش از این نیز جزئیاتی از سفر یک ژنرال آمریکایی به منطقه شمال سوریه و ملاقات چند ساعته با سران کرد - پیش از آغاز نبرد در رقه - درز کرده بود.
تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از نیروهای ویژه آمریکایی در روستای المتراس در شمال شهر رقه این گزارشها را تایید کرده اند. نکته قابل توجه در تصاویر این است که برخی از نظامیان آمریکایی روی یونیفرم نظامی خود شعار "یگان های حمایت کرد" را برای همبستگی خود با کردها در سوریه نصب کرده بودند؛ کردهایی که بخشی از آنها خواهان برپایی نظام فدرالیسم هستند که سوریه را به چند بخش تقسیم می‌کند و شک و تردیدها را بار دیگر درباره مقاصد آمریکا ایجاد می کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.