ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واکنش دولت به تحصن اخیر دانشجویان

رئیس سازمان امور دانشجویان از افزایش کیفیت غذای دانشجویی خبر داد و گفت: با راه اندازی رستوران‌های نیمه آزاد در دانشگاه ها، تنوع و کیفیت غذای دانشجویی افزایش یافته است. خبرگزاری مهر: رئیس سازمان امور دانشجویان از افزایش کیفیت غذای دانشجویی خبر داد و گفت: با راه اندازی رستوران‌های نیمه آزاد در دانشگاه ها، تنوع و کیفیت غذای دانشجویی افزایش یافته است.
مجتبی صدیقی با اشاره به ارتقاء کیفیت غذای دانشجویی گفت: نیاز ما به بودجه غذا با قیمت یارانه‌ای، حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سال است اما آن چیزی که سازمان مدیریت در بوجه عمومی کشور به این موضوع اختصاص می دهد، کمتر از ۵۰۰ میلیارد تومان است.
او ادامه داد: طبیعی است که دانشگاه ها تلاش می کنند با اختصاص بودجه دیگر بخش ها در بخش تغذیه، این بخش را تامین کنند.
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برهمین اساس برنامه ایجاد تنوع غذایی را پیش بینی کرده‌ایم، دانشجویان ما آمادگی دارند که غذایی با کیفیت بهتر و تنوع بیشتر دریافت کرده و احتمالا قدری هزینه بیشتری پرداخت کنند.
او گفت: قیمت غذای متوسط دانشجویی کمتر از هزار تومان و غذای کم هزینه، غذاهای متوسط و پر هزینه نیز در همین حد و کمی بیشتر است.
صدیقی ادامه داد: ما قطعا غذای یارانه ای را دنبال می کنیم اما این حق دانشجویان است که اگر بشود، با یک مقدار پرداخت بیشتر، غذایی با کیفیتی بهتر دریافت کنند، با ایجاد تنوع غذایی در بخش نیمه یارانه ای دانشجویان با پرداخت مبلغی بیشتر از غذای یارانه ای، امکان انتخاب دارند.
او گفت: در حال حاضر دو یا ۳ سالی هست که رستواران های نیمه آزاد در درون دانشگاه‌ها مشغول به کار شدند و استقبال دانشجویان نیز از این رستوران ها زیاد بوده است.
صدیقی یادآورشد: ضمن اینکه تلاش می کنیم از جهت تامین اعتبارات برای غذای یارانه ای بیشترتلاش کنیم. فکر می کنیم این امکان باشد که با تنوع بیشتر سرویس بهتری به دانشجویان ارایه شود.
او تاکید کرد: ما هر دو مسیر را (غذای یارانه ای و نیمه یارانه ای) را دنبال می کنیم چون اگر تعداد غذا کم شود، کیفیت بیشتر می شود امیدواریم این تنوع تا حدی کیفیت را افزایش دهد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش دولت به تحصن اخیر دانشجویان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.