ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشتریان خارجی بنزین ایران

دور جدید مذاکرات ایران با تاجیکستان و ارمنستان به منظور امضای قراردادهای کوتاه مدت صادرات بنزین هواپیما آغاز شد. خبرگزاری مهر: دور جدید مذاکرات ایران با تاجیکستان و ارمنستان به منظور امضای قراردادهای کوتاه مدت صادرات بنزین هواپیما آغاز شد.
انواع سوخت هواپیما یکی از محصولات سبد صادرات فرآورده‌های نفتی ایران بوده به طوری‌که سال گذشته حجم صادرات بنزین و سوخت های هوایی ایران با افزایشی پنج برابری از سه هزار تن به ۱۵ هزار تن در سال ۹۴ افزایش یافته است.
بر این اساس دور جدید مذاکرات ایران با کشورهای همسایه به منظور امضای قراردادهای کوتاه و بلندمدت صادرات انواع سوخت هواپیما به ویژه کشورهای منطقه آسیای میانه، مرکزی و حوزه قفقاز آغاز شده است.
در این بین مذاکراتی بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و ارمنستان برای فروش سوخت بنزین هواپیما آغاز شده و در صورت توافق قرار است قراردادی ۶ ماهه به صورت تک محموله (اسپات) با این کشور منطقه قفقاز امضا شود.
علاوه بر ارمنستان، مذاکرات دیگری با تاجیکستان برای امضای قرارداد فروش سوخت هوایپما آغاز شده که پیش بینی می‌شود تا شهریور ماه امسال در صورت توافق امکان صادرات انواع سوخت هواپیمای ایران به تاجیکستان فراهم شود.
همزمان با راه‌اندازی طرح‌های جدید افزایش تولید سوخت هواپیما در طول پنج سال گذشته تاکنون در پالایشگاه‌های نفت شازند، شهید تندگویان (تهران)، آبادان، لاوان و کرمانشاه، شمارش معکوس برای ورود ایران به باشگاه صادرکنندگان این فرآورده استراتژیک نفتی آغاز شده است.
بر این اساس سه سال قبل با بهره‌برداری از خط لوله صادرات سوخت هواپیما در بندرعباس نخستین محموله سوخت هواپیمای ایران به بازارهای جهانی صادر شد.
در حال حاضر روزانه ۷ میلیون لیتر ظرفیت برای صادرات سوخت هواپیما وجود دارد و ایران مطابق با استانداردهای" یاتا "سوخت هواپیما را به بازارهای جهانی صادر می‌کند.
با آغاز تولید سوخت هواپیما با استاندارد یورو چهار و پنج اتحادیه اروپا در پالایشگاه‌های داخلی، ساخت خطوط لوله انتقال سوخت هواپیما از پالایشگاه نفت تهران و امام خمینی شازند به برخی از فرودگاه‌های بزرگ کشور همچون فرودگاه امام خمینی و مهرآباد تهران آغاز شده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.