ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برابری مصرف روزانه بنزين با جمعيت ايران

ميانگين مصرف روزانه بنزين در کشور از مرز ۷۸ ميليون ليتر و تعداد جمعيت ايران نيز از مرز ۷۹ ميليون نفر عبور کرد و برای نخستين بار، اين دو آمار تقريباً برابر شد. خبرگزاری مهر:  يک کارشناس برنامه ريزی شهری با استناد به آمار اخير مرکز آمار ايران که جمعيت کشورمان در پايان ارديبهشت ماه امسال را ۷۹ ميليون و ۲۶۲ هزار نفر اعلام کرده بود، گفت: اين در حالی است که بر اساس آخرين آمار شرکت ملی پخش فرآورده ‌های نفتی ایران در ارديبهشت ماه سال جاری، مصرف بنزين در سراسر کشور با دو و نيم درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۸ ميليون و ۵۵۰ هزار ليتر رسيد.
شهرام جباری زادگان با اشاره به اين که البته ميانگين مصرف بنزين در روز سی ام ارديبهشت به ۸۶ ميليون ليتر نيز رسيد، اظهار کرد: به طور متوسط هر ايراني روزانه بالغ بر يک ليتر و به طور مشخص ۹۹۱ ميلي ليتر بنزين مصرف ميی کند که البته ميانگين مصرف شهر تهران از ميانگين مصرف کشور بالاتر است.
وی با بيان اين که ايران بعد از آمريکا، ژاپن، مکزيک و کانادا پنجمين کشور جهان از نظر مصرف بنزين در جهان محسوب می شود، تصريح کرد: اين در حالی است که مصرف ما از کشورهای بزرگ صنعتی همچون انگلستان، استراليا، ايتاليا، کره جنوبی و فرانسه، بيشتر بنزين مصرف می کنيم.
اين کارشناس مسائل شهری در پايان در خصوص علل افزایش مصرف بالای بنزين در کشورمان، خاطرنشان کرد: يکی از دلايل اين مصرف بالا، عدم استفاده از تکنولوژی روز دنيا در توليد خودروهای پر مصرف داخلي و يکي از عوامل، فرهنگ استفاده بي رويه از خودروی شخصی در کشورمان است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.