ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امتیاز تازه سیسی به سعودی ها

در پی اعطای مالکیت جزایر صنافیر و تیران به عربستان، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر به اتباع سعودی اجازه تملک اراضی در این کشور را داد. خبرگزاری تسنیم: به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در اقدامی بی سابقه، دستور داد که با "شهروند سعودی" در مسئله تملک اراضی صحرایی نظیر "شهروند مصری" برخورد شود.
این دستور درخصوص مالکیت حمود بن محمد الصالح شهروند سعودی بر دو قطعه زمین در استان جیزه است که آنها را از ورثه یک شهروند مصری خریداری کرد.
این امر سر و صدای تازه ای در مصر به راه انداخته و معترضان می گویند که این دستور رئیس جمهور با قانون اساسی مغایر است زیرا این قانون اجازه مالکیت اراضی زراعی و صحرایی به غیرمصری ها را نمی دهد.
این درحالی است که یک منبع قضایی مصری گفت: این دستور رئیس جمهور مطابق با متن ماده یک قانون سال 1988 میلادی است.
او افزود: این قانون به کسانی که دارای تابعیت یکی از کشورهای عریب است، اجازه می دهد که با او نظیر مصری ها در زمینه تملک اراضی در داخل مصر رفتار شود و این امر با صدور دستور رئیس جمهور بعد از موافقت هیئت وزیران صورت می گیرد.
در همین حال، شماری از فعالان مدنی به سرعت به انتقاد از این اقدام پراختند. این درحالی است که هنوز تبعات تصمیم اخیر السیسی برای تحویل مالکیت دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان در ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.