ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعزام ناو جنگی انگلیس به سواحل لیبی

نخست‌وزیر انگلیس پس از توافق سران کشورهای جهان در اجلاس گروه 7 در ژاپن در خصوص اوضاع لیبی اعلام کرد که این کشور به زودی یک ناو جنگی به سواحل لیبی اعزام خواهد کرد. خبرگزاری فارس: «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه اعلام کرد که این کشور ناوهای جنگی خود را به لیبی اعزام خواهد کرد تا با «قاچاق انسان» در این منطقه مقابله کند.
بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز گفت که این ناوها به ارائه راه‌حلی برای اوضاع فعلی در این منطقه کمک خواهند کرد.
«جرج کروان» سخنگوی دولت انگلیس تأکید کرد: «نخست‌وزیر انگلیس این مسئله را طرح خواهد کرد که این یک چالش جهانی است که نیازمند راه‌حلی جامع است. وی همچنین بر تعهد ما به همکاری با دولت لیبی و کمک به ایجاد و افزایش قابلیت نیروی گارد ساحلی این کشور برای مقابله با قاچاقچیان انسان در سواحل این کشور تأکید خواهد کرد.»
کروان همچنین گفت: «هم‌اکنون ما نقش رهبری فعالی در این فرایند ایفا می‌کنیم. زمانی که قطعنامه‌های امنیتی مرتبط سازمان ملل اجرایی شود، ما قصد داریم تا یک ناو جنگی در منطقه مستقر کنیم تا بتوانیم به رهگیری قاچاق انسان و تسلیحات در این منطقه کمک کنیم.»
کشور غنی از منابع نفتی لیبی تا سال 2011 میلادی تحت حاکمیت «معمر قذافی» بود که با مداخله نیروهای غربی به رهبری ناتو در این کشور، دیکتاتور سابق لیبی نیز خلع شد و همین مسائل باعث ایجاد خلأ قدرت در لیبی و بروز بی‌ثباتی در این کشور شد.
به دلیل ناآرامی‌ها و درگیری‌های سال‌های اخیر در لیبی، این کشور شاهد افزایش بی‌سابقه سیل مهاجران از این کشور به سمت اروپا بوده است که شمار زیادی از این افراد به قاچاقچیان انسان روی آورده‌اند.
رهبران سیاسی در نشست گروه 7 در ژاپن در خصوص مداخله در اوضاع لیبی به منظور بهبود شرایط در این کشور به توافق رسیدند. سران کشورهای جهان در این اجلاس تأکید کردند که انجام هر چه سریعتر اقدامات بیشتر به منظور جلوگیری از افزایش قاچاق مهاجران به مرزهای اروپا ضروری است. وعده نخست‌وزیر انگلیس نیز پس از این توافق اعلام شد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.