ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتظارات بخش خصوصی از مجلس جدید

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: امیدوارم مجلس جدید با تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و کاهش دخالت های بی از حد دولت در اقتصاد، به بهبود وضعیت اقتصادی در کلیه صنایع از جمله معدن و فولاد کمک کند. خبرگزاری میزان: سید بهادر احرامیان عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در ارزیابی عملکرد مجلس نهم گفت: بسیاری از تصمیمات اقتصادی مجلس نهم، به اندازه مورد انتظار ناشی از کار کارشناسی نبود. در مورد مصوباتی مجلس می توانست همکاری بهتری با دولت داشته باشد اما اینطور نبود وامیدواریم مجلس جدید با عقلانیت بیشتری برای اقتصاد تصمیم بگیرد و در کنار دولت باشد.
احرامیان با اشاره به بررسی شتابزده طرح عملیات بانکداری بدون ربا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بانکداری بدون ربا بصورت شتابزاده مورد بررسی قرار گرفت و از آخرین اقدامات مجلس نهم بود که بدون بررسی های لازم صورت می گرفت. گذشته از این، قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را داشتیم که به تصویب رسید اما پیگیری های لازم برای اجرایی شدن آن از سوی قوه مقننه انجام نشد.
 وی با اشاره به اولویت های مجلس جدید گفت: بدون تردید موضوعات اقتصادی در اولویت مجلس دهم است. به هر صورت بحث رکود موضوع اول ما است و مجلس جدید باید بیشتر به آن بپردازد. بحث تک نرخی کردن ارز، خروج غیرتورمی از رکود و بهبود فضای کسب و کار و حذف دستورالعمل های مخل این فضا از مسائلی است که مجلس جدید باید با تامل بیشتری به آن بپردازد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: صنایعی مثل فولاد و معدن از بخش های زیرساختی کشور هستند که تحت تاثیر سیاست های اقتصاد کلان دچار مشکلاتی خواهند شد و گذشته از این، کاهش جهانی قیمت ها بر آن ها اثر گذار است. امیدوارم مجلس جدید با تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و کاهش دخالت های بی از حد دولت در اقتصاد، به بهبود وضعیت اقتصادی در کلیه صنایع از جمله معدن و فولاد کمک کند و آزادسازی اقتصاد و خصوصی سازی را به عنوان دو فرایند مهم در مصوبات اقتصادی در نظر بگیرد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.