ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri -آکا

سایت بیوگرافی،زندگینامه مشاهیربیوگرافی شعرا،بیوگرافی خواننده ها، نویسندگان آکاایران: بیوگرافی آیت الله ری شهریی – Reyshahri

,آیت‏ الله محمد محمدی نیک,بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری,بیوگرافی ری شهری,[categoriy]

بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri

بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri -آکاآیت‏ الله محمد محمدی نیک,بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری,بیوگرافی ری شهری,تحقیق درباره ری شهری,حاج شیخ مرتضى حائرى,حاج میرزا على مشکینى,حاکم شرع دادگاه های انقلاب اسلامی,دادستان کلّ کشور,رئیس دادگاه انقلاب ارتش,رئیس دانشکده علوم حدیث,رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث,ری شهری,ری شهری استخاره,ری شهری اینترنت,ری شهری ویکیپدیا,زندگینامه آیت الله ری‏ شهری,زندگینامه ری شهری,سایت ری شهری,سن ری شهری,عکس ری شهری,فاضل لنکرانى,فعالیت های ری شهری,محمدباقر طباطبایى,همسر ری شهری,وزیر اطلاعات,کتابهای ری شهری

آکاایران: بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri


آیت‏ الله محمد محمدی نیک، مشهور به «ری شهری» با نام قبلی محمد درون پرور در آبان سال ۱۳۲۵ در شهرری در خانوده ای متدین دیده به جهان گشود.


به گزارش آکاایران: وى پس از پایان تحصیلات ابتدایى در سال ۱۳۳۹ش وارد حوزه علمیه شهررى (مدرسه برهان) شد و در سال ۱۳۴۰ براى ادامه تحصیل به قم رفت و تا پیروزى انقلاب اسلامى مدارج تحصیلى و تدریس را در حوزه علمیه قم طى کرد. البته در این فاصله به دلایل سیاسى، مدت کوتاهى به مشهد مقدس و نجف اشرف مهاجرت کرد. اشتغالات علمى و حوزوى ایشان تاکنون نیز در کنار انجام مسئولیت‏هاى مختلف ادامه دارد.


اساتید

وى سطوح عالى حوزه را نزد اساتید بزرگى همچون آیات عظام: حاج میرزا على مشکینى، حاج شیخ محمد فاضل لنکرانى و حاج سید محمدباقر طباطبایى سلطانى تلمّذ نمود. همچنین درس خارج اصول را از محضر آیات عظام: مرحوم حاج شیخ محمدعلى اراکى و حاج شیخ حسین وحید خراسانى استفاده کرد و درس خارج فقه را از محضر آیات عظام: حاج میرزا على مشکینى، حاج شیخ جواد تبریزى، مرحوم حاج سید محمدرضا گلپایگانى و مرحوم حاج شیخ مرتضى حائرى، بهره برد.


فعالیت های پیش از انقلاب

او طی جریانات ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ با اهداف و دیدگاه های امام خمینی(ره) آشنا شد. در تیر ماه ۱۳۴۴ توسط ساواک مشهد دستگیر و به زندان محکوم شد. سپس در سال ۱۳۴۵ ضمن تمرّد از شرکت در جلسه دادگاه تجدید نظر ساواک، به شهر نجف رفت. وی در سال ۱۳۴۶ به ایران بازگشت و در حوزه علمیه مشهد به تحصیل پرداخت. در همین مدت مجدداً تحت تعقیب ساواک قرار گرفت و در دادگاه تجدید نظر بار دیگر به زندان محکوم شد.


ممنوعیت منبر توسط ساواک

وى در سال ۱۳۵۶ به دلیل سخنرانى علیه رژیم شاه، در حسینیه اصفهانی‏هاى آبادان، توسط ساواک ممنوع المنبر شد، در گزارش مورّخ ۱۳۵۶/۹/۲۷ ساواک چنین آمده است: «یاد شده به مناسبت ماه محرم سخنانى پیرامون رهبرى در اسلام ایراد نمود، یاد شده در دنباله سخنرانى شب قبل خود افزود طبق روایات (صحیحه) قبل از ظهور امام زمان باید در این سرزمین حکومت اسلامى برقرار گردد که براى امام زمان سرباز فداکار تربیت نماید».


وى به دلیل سخنرانى علیه رژیم در نهاوند، آبادان، مشهد، هرمزگان و زابل مورد تعقیب ساواک بود و تظاهرات مردم هرمزگان و زابل در رابطه با قیام سراسرى مردم ایران علیه رژیم پس از سخنرانی‏هاى ایشان صورت گرفت.


مسئولیت‏های پس از انقلاب

حاکم شرع دادگاه‏هاى انقلاب اسلامى


رئیس دادگاه انقلاب ارتش


وزیر اطلاعات


دادستان کلّ کشور


دادستان دادگاه ویژه روحانیت


دبیر کلّ جمعیت دفاع از ارزش‏هاى انقلاب اسلامى


تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنى علیه‏السلام


نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبرى


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام


نماینده ولىّ فقیه و سرپرست حجاج


رئیس مؤسسه علمى ـ فرهنگى دار الحدیث


رئیس دانشکده علوم حدیث


اجازه اجتهاد

وى پس از ده سال حضور در دروس خارجِ فقه و اصول، به درجه «اجتهاد مطلق» نایل آمد و اجتهاد وى از سوى برخى اساتید برجسته حوزه علمیه قم گواهى گردید که پس از نصب ایشان از سوى امام راحل و مقام معظّم رهبرى به مَناصبى که شرط احراز آنها «اجتهاد» است، بارها تأیید گردید. وى همچنین به دریافت اجازه روایت حدیث از برخى علما و محدّثان بزرگ جهان اسلام، از جمله آیت الله‏ حاج‏آقا رضا بهاء الدینى، توفیق یافت. از دیگر موفقیت‏هاى ایشان، مى‏توان به توفیق حفظ کلّ قرآن کریم اشاره کرد.


آثار

میزان الحکمه عربى


مبانى شناخت


مبانى خدا شناسى


عدل در جهان بینى توحید


فلسفه وحى و نبوت


رهبرى در اسلام


خاطرات سیاسى


جشن تکلیف، ویژه دختران


جشن تکلیف، ویژه پسران


جشن تکلیف، ویژه مسئولان امور تربیتى و جوانان


بحثهایى درباره خدا


آگاهى و مسئولیت


شهادت در نهج البلاغه


رمز تداوم انقلاب


تداوم انقلاب اسلامى ایران، تا انقلاب جهانى مهدى(عج)


بحث آزاد


مقدمه اى بر سیستم قضاء اسلامى


رمز موفقیت در زندگى


اهل البیت فى الکتاب والسنه


العلم والحکمه فى الکتاب والسنه


الحجّ والعمره فی الکتاب والسنه


الصلاه فى الکتاب والسنه


زندگینامه آیت‏ الله محمد محمدی نیک


,آیت‏ الله محمد محمدی نیک,بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری,بیوگرافی ری شهری,[categoriy]

بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri


آشنایی با آیت الله ری شهریی


,آیت‏ الله محمد محمدی نیک,بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری,بیوگرافی ری شهری,[categoriy]

بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri


عکسهای آیت الله ری شهریی


,آیت‏ الله محمد محمدی نیک,بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری,بیوگرافی ری شهری,[categoriy]

بیوگرافی آیت الله ری‏ شهری – Reyshahri

 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-بیوگرافی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-بیوگرافی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.