ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری نخستین همایش فرهنگی تفریحی راهنمایان گردشگری ایران

نخستین همایش فرهنگی تفریحی راهنمایان گردشگری ایران در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری؛ معاون سیاسی امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه در جمع راهنمایان تورهای گردشگری ایران در شهرکرد اظهار داشت: امنیت برای گردشگر یکی از مولفه های مهم در جذب و ماندگاری گردشگر در هر منطقه است و چهارمحال و بختیاری به لحاظ کاهش جرایم و نبود جرایم خشن، جزء امن ترین استان های کشور محسوب می شود.

خدابخش مرادی با بیان اینکه مهمان نوازی و همراهی مردم چهارمحال و بختیاری و فراهم بودن زیرساخت های گردشگری از دیگر مولفه های جذب و ماندگاری گردشگر در این استان است گفت: مسئولان ارشد چهارمحال و بختیاری تمامی تلاش خود را برای استقبال، حمایت و فراهم کردن بستر لازم برای ورود و ماندگاری گردشگر در این استان بکار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه وجود قومیت های مختلف، شرایط آب و هوایی، قابلیت های فرهنگی، تاریخی، صنایع دستی و گردشگری، توریسم ورزشی، پزشکی، روستایی فرهنگی و اکوتوریسم در این استان، چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح کرده است افزود: هم اینک طرح جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری تدوین شده، تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری، این استان قطب گردشگری کشور مطرح شد.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان نیز در این نشست به تشریح جاذبه های کم نظیر تاریخی، فرهنگی، طبیعی، عشایری و سوغات در چهارمحال و بختیاری این استان پرداخت و گفت: وجود زیرساخت های گردشگری، 11 موزه صنایع دستی، 630 اثر ثبتی میراث فرهنگی و 850  نقطه و کانون گردشگری در چهارمحال و بختیاری، قابلیت های فراوانی را برای ورود گردشگر به این استان فراهم کرده است.

بهمن عسگری سوادجانی افزود: حدود 100 نفر راهنمایان تورهای گردشگری از استان های سراسر کشور با پوشش محلی برای دیدن از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی چهارمحال و بختیاری از روز چهارشنبه به مدت سه روز در این استان اقامت دارند.

نماینده راهنمایان تورهای گردشگری نیز در این دیدار گفت: راهنمایان تورهای گردشگری سراسر کشور با هدف شناسایی و معرفی قابلیت های جذب گردشگر به استان چهارمحال و بختیاری سفر کردند.

محسن کاتب ادامه داد: دولت به دنبال گسترش صنعت گردشگری و رسیدن به اقتصادی پایدار و مولد از این بخش است ولی زیرساخت های گردشگری در استان ها محدود و دارای مشکلاتی است.

به گفته وی، با فراهم شدن دیدار6 گردشگر از جاذبه های گردشگری هر منطقه، برای یک نفر شغل ایجاد می شود.

کاتب ادامه داد: کشور ایران دارای قابلتی های فراوان در تمامی بخش های فرهنگی، مذهبی، تاریخی، طبیعی و صنایع دستی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است ولی به دلیل ضعف تبلیغات گردشگری، این صنعت در کشور پویا نیست.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.