ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موزه شاهرود به فعالیت خود ادامه خواهد داد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: با حمایت مسئولان و مردم به ادامه ی فعالیت موزه شاهرود امیدواریم.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمیدرضا حسنی از تلاش ها و حمایت های معاون استاندار و فرماندار شاهرود و دادستان این شهرستان در زمینه استمرار فعالیت و حمایت از موزه ی شاهرود قدردانی کرد.

حسنی گفت: شهرداری شاهرود با پیگیری های قضایی درصدد بازپس گرفتن ساختمان موزه شاهرود و تعطیلی آن است. بنا بر تفاهم نامه همکاری میان اداره میراث فرهنگی، شهرداری و فرمانداری شاهرود در سال 1366، با ثبت ساختمان بلدیه، این ساختمان برای مرمت در اختیار اداره میراث فرهنگی قرار گرفت و به موزه تبدیل شد. این اداره در سنوات گذشته بالغ بر پنج میلیارد ریال برای مرمت ساختمان هزینه کرده و هم اکنون دارای چهار کارمند می باشد.

او با بیان این که هیچ بندی در تفاهم نامه درباره ی پرداخت اجاره این ملک وجود نداشته است، افزود: شهرداری شاهرود درخواست پرداخت اجاره بهای معوقه را داشته و حکم تخلیه این ساختمان را نیز گرفته است.

وی افزود: در تمامی شهرها، شهرداری ها در کارهای فرهنگی مشارکت دارند و انتظار می رود که شهردار و اعضای محترم شورای شهر شاهرود تعامل بیشتری با اداره میراث فرهنگی داشته باشند.

وی در پایان از تمامی رسانه های خبری، گروه های مردم نهاد و فرهیختگان که به دقت اخبار مربوط به تعطیلی موزه شاهرود را پیگیری می كنند، تشکر و قدر دانی كرد.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.