ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

باید صنایع دستی ایرانی را وارد زندگی روزمره کرد

صنایع دستی این ظرفیت بسیار بالا را دارد و می تواند علاوه بر استفاده های هنری و نقش هویتی و ملی در زندگی روزمره ما نیز بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

"معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور"

به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره بر اهمیت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در پیشبرد اهداف این حوزه و رونق آن گفت: صنایع دستی به عبارتی ظرفیتی بسیار بالاو قابل توجه را داراست ومی تواند در زندگی روزمره ما بسیار مورد استفاده قرارگیرد و علاوه بر استفاده های هنری و نقش هویتی و ملی که این صناعات می توانند برای ما داشته باشند در زندگی روزمره هم می توانند بسیارکاربرد داشته باشد.

محمدرضا واعظ مهدوی ادامه داد: باید نوعی فرهنگ سازی صورت گیرد تا بتوانیم تا جایی که امکان آن وجود دارد نیازهای روزمره خود و زندگی مان را از محصولات با کیفیت و متنوع صنایع دستی برطرف کنیم. به این دلیل که همه این محصولات تولید داخل هستند، مصرف ارزی ندارد اما ارز آور بوده و علاوه بر این موارد بسیار هم قابل استفاده است.

وی همچنین یادآور شد: باید راهکارهایی اندیشید تا حتی در محل کار و ادارات علاوه بر منازل از محصولات صنایع دستی داخلی در وجوه مختلف محیط کار و زندگی استفاده کنیم. تا به این شکل زمینه ترویج و توسعه صنایع دستی داخلی که بسیار با زحمت و علاقه تولید می شوند را در کشور فراهم سازیم.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: صنایع دستی از مفاخر کشور است و حفظ و حراست از آن بسیار مهم است. در این راستا برگزاری انواع نمایشگاه ها مانند بازارچه ها، نمایشگاه های داخل ارگان ها و از همه مهم تر نمایشگاه سالانه صنایع دستی که به شکلی منسجم تر و کامل تر برگزار می شود بسیار در توسعه، ایجاد شناخت در مورد صنایع دستی دارای اهمیت است.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.