ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقاومت آنتی بیوتیکی یکی از خطرات مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها

عبداله ارجمند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: باکتری ها درطول زمان برای مقابله با آنتی بیوتیک ها جهش ژنتیکی دارند و استفاده نادرست و بیش از اندازه از این داروها به روند مقاومت دارویی سرعت می بخشد.
وی اظهار کرد: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها باعث بی تاثیر شدن این داروها در دوره های بعد نیز می شود.
ارجمند تصریح کرد: استفاده بیش از حد علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین برای نظام سلامت و شخص بیمار، منجر به گسترش باکتری های مقاوم درجامعه، آلوده شدن سایر افراد و عدم پاسخ دهی دارو به این گونه میکروب های مقاوم می شود.
وی ابراز داشت: مردم علاوه بر جلوگیری از مصرف خودسرانه دارو، پزشک را جهت تجویز آنتی بیوتیک تحت فشار قرار ندهند.
ارجمند عنوان کرد: هریک از آنتی بیوتیک های تجویز شده روی همان بیماری بخصوص و در همان زمان تجویز تاثیر دارند و برای سایر بیماری ها ودرسایر افراد و سایر زمان ها کاربرد ندارند.
وی به بیماران توصیه کرد: برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها با داروساز یا پزشک خود مشورت و دوره درمان با آنتی بیوتیک را بطورکامل و در فواصل منظم تجویز شده مصرف و هرگز آنتی بیوتیک ها و سایر داروهای خود رابه دیگران پیشنهاد نکنند.
7531/6162


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.