ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟ -آکا

نوشته شده در تاریخ 1395/03/02 در دسته بندی دیدنی های جهان از هر پنج قاره پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش قاره آسیا قسمت دیدنی های جهان از هر پنج قاره- در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

آکاایران: سرویس گردشگری آکا ایران - بخش مکانهای تفریحی جهان:

به گزارش آکاایران:  مراکش کشوری است ساحلی در شمال غربی آفریقا که با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه احاطه شده است؛ کشوری درست روی لبه صحرای آفریقا با دره های وسیع و بزرگ ترین و داغ ترین بیابان های گرمسیری که شبیه به هیچ جای دیگری در دنیا نیست!

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟ -آکامراکش,کجاها,برویم

آکاایران: در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

مراکش کشوری است ساحلی در شمال غربی آفریقا 

 
بدون تردید صحرا یکی از زیبایی های بی مثال مراکش است. دیدن تپه های شنی، چادرهای صحرانشینان و خوابیدن زیر آسمان پرستاره صحرا از فرصت هایی است که فقط و فقط در سفر به مراکش نصیب تان می شود؛ کلیسای نوتردام، نیومدینا، مدرسه علی بن یوسف، قصر البدیع و بالاخره گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه و آبشار اوزود که آبشاری است به ارتفاع 110 متر، همه در شمار جاذبه های گردشگری مراکش قرار دارند؛ جاذبه هایی که هنگام سفر به این کشور باید برای دیدن یک یک آنها برنامه ریزی دقیقی داشته باشید!

شهر سرخ
در میان شهرهای کشور مراکش، شهر مراکش به خاطر جاذبه های تاریخی که دارد انتخاب اغلب گردشگران است. هنگام ورود به این شهر که خیلی ها آن را به نام شهر جادویی می شناسند باید خودتان را برای دیدن سبک متفاوتی از معماری آماده کنید.

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

مراکش کشوری است که دارای دره های وسیع و بزرگ ترین و داغ ترین بیابان های گرمسیری میباشد


باغ ماژرول
در سفر به مراکش یکی از نقاطی که تصورش همیشه در ذهن تان باقی می ماند باغ آبی ماژرول است. این باغ به خاطر ترکیب بیش از 300 گونه گیاهی از گوشه کنار دنیا در رنگ هایی کاملا هماهنگ و مهم تر از همه انتخاب رنگ آبی برای دیواره هایش تبدیل به یکی از زیباترین باغ های جهان شده است.

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

در سفر به مراکش یکی از نقاطی که تصورش همیشه در ذهن تان باقی می ماند باغ آبی ماژرول است

 
بازار جماع الفنا
اهل خرید باشید یا نباشید بازار خیابانی تنگ و باریک جماع الفنا یا همان میدان معرکه گیری با همه شلوغی و همهمه ای که خاص بازارهای مراکشی است شما را به خودش جلب می کند! جماع الفنا هزارتوی بی پایانی است پر از پارچه های مراکشی و ادویه های محلی که نه تنها عطرشان هرگز از ذهن پاک نمی شود بلکه در کنار تصویر رقص مارها و آکروبات بازی میمون ها برای همیشه در ذهن تان ثبت می شود. 

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

بازار جماع الفنا پر از پارچه های مراکشی و ادویه های محلی که عطرشان هرگز از ذهن پاک نمی شود

 
مقبره سعدیان
مقبره سعدیان که قدمتش برمی گردد به قرن شانزدهم میلادی مجموعه ای است از قبرهایی که با چوب سرو، کاشیکاری پلی کرومیک و گچبری تزیین شده اند.

قصر باهیه
قصر باهیه که از قرار زمانی برای اقامت حرم احمدبن موسی ساخته شده، نمونه بی نظیری از معماری شرقی است. آن هم به خاطر جزییات و تزیینات بسیاری که در فضاهای داخلی این قصر به کار گرفته شده است.  

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

قصر باهیه، نمونه بی نظیری از معماری شرقی است که دارای تزیینات بسیاری در فضاهای داخلی میباشد

 
مسجد کتیبه
یکی از مساجد مراکش که به خاطر قدمت تاریخی و زیبایی بنایش شهره است مسجد کتیبه است.    

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

یکی از مساجد مراکش که به خاطر قدمت تاریخی و زیباییش مشهور شده، مسجد کتیبه است


مسجدی روی آب
مسجد حسن دوم، بزرگ ترین مسجد مراکش و سومین مسجد بزرگ دنیا بعد از مسجدالحرام و مسجد النبی است. 70 درصد از سازه این مسجد که در شهر کازابلانکای مراکش قرار دارد روی آب قرار گرفته است.

باغ مناره

در قسمت غربی مراکش واقع در کوهپایه های اطلس درست در دل بیابان باغی مقابل چشمتان قرار می گیرد که مراکشی ها از آن به نام باغ مناره یاد می کنند؛ باغی که قدمش برمی گردد به قرن دوازدهم. این باغ که در روزگاری دور برای پرورش زیتون، نخل و میوه برپا شده بود، به خاطر قدمت و زیبایی اش امروز یکی از فرصت های گردشگری مراکش است.    

,مراکش,کجاها,برویم,[categoriy]

در سفر به مراکش به کجاها برویم؟

باغ مناره, در قسمت غربی مراکش واقع در کوهپایه های اطلس قرار دارد

 [ منبع این خبر سایت آکاایران-گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.