ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میلاد گل سر سبد آفرینش -آکا

سایت دینی ، دین و اندیشه آکادعاها و اعمال ماه مبارک رمضان

,ولادت حضرت فاطمه, حضرت فاطمه, میلاد حضرت فاطمه,[categoriy]

میلاد گل سر سبد آفرینش

ولادت حضرت فاطمه, حضرت فاطمه, میلاد حضرت فاطمه, حضرت زهرا, ولادت حضرت زهرا, میلاد حضرت زهرا, شعر میلاد حضرت زهرا, اشعار میلاد حضرت زهرا, شعر نیلاد حضرت فاطمه

آکاایران: میلاد گل سر سبد آفرینش

آکاایران حضرت زهرا (س) در روز بیستم جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد

به گزارش آکاایران
میلادش تولد بهاراست ؛ تولد آب است و تولد هر چه پاکی و زلالی .
میلادش از هر سو رحمت است. از آن جهت که ادامه ی راه انبیاست.
فاطمه ( س) امتداد راه انبیاست. اگر او نبود، طریق انبیا ابتر می ماند و این سلسله ی پیوسته به بن بست می رسید.
فاطمه، فاطمه نامیده شد؛ چون از هر زشتی و پلیدی بری بود و ناپاکی در او راه نداشت؛ هر چه بود، عصمت بود و عفاف و پاکی .
فاطمه آن گونه بود که هر گاه پیامبر (ص) او را می دید ، تسکین می یافت و او  همیشه با یک سبد شکوفه ی لبخند به استقبال پدر می رفت.
فاطمه در خانه ی همسر  نیز چنین بود؛ آن سان که علی و فاطمه شایسته ترین زوج جهان بودند.
خانه گلی فاطمه پناهگاه مسکینان و فقیران بود. هر حاجتمندی که از همه جا ناامید می شد، رو به خانه فاطمه می آورد و با دست پر باز می گشت.
صفات فاطمه (س) آن چنان آسمانی است که خداوند در قرآن او را که همراه با همسر و فرزندانش سه شب متوالی غذای افطار خود را به فقرا می بخشند، این گونه می ستاید: و یُطعِمونَ الطعامَ عَلی حُِبّهِ مِسکیناً و یَتیماً و اسیراً ( سوره دهر ، آیه 8 )
فاطمه صفات و خصلت هایی را که از پدر به ارث برده است ، همان گونه نیز به ارث می گذارد؛ و چنین است که فرزندان او بهترین انسان های روی زمین هستند.
و از این روست که خداوند بر پیامبر (ص) به سبب اعطای فاطمه ( س) منت می نهد و او را به شکر گزاری فرا می خواند و می فرماید : " انا اَعطیناکَ الکَوثر  فَصَّل لِربِّک وَانحر  اِن شانِئکَ هُوالَابتَر . ( سوره کوثر)
میلاد گل سر سبد آفرینش ، حضرت فاطمه (س) بر همه عاشقان خاندان عصمت و طهارت ، مبارک باد.
دعاها و اعمال ماه مبارک رمضان - tebyan.netدر ادامه بخوانید

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (قسمت اول) زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (قسمت دوم) حضرت فاطمه زهرا(س) در آینه شعر فارسی چرا حضرت فاطمه شبانه دفن شد؟ غسلهای واجب ویژه دختران تاریخ و مکان تولد حضرت زهرا (س)

[ منبع این خبر سایت آکاایران-دینی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-دینی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.