ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گسترش تحریم های اتحادیه اروپا علیه کره شمالی

گسترش تحریم های اتحادیه اروپا علیه کره شمالی

فارس/ اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم‌ها علیه کره شمالی به بهانه آزمایش هسته‌ای و پرتاب راکت را گسترش داد.

اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم‌ها علیه کره شمالی را با وضع محدودیت‌هایی علیه بخش تجاری این کشور تشدید کرد.
تحریم‌های اتحادیه اروپا که به نوشته خبرگزاری رویترز به بهانه اقدام اخیر کره شمالی در انجام آزمایش هسته‌ای و پرتاب راکت وضع‌شده‌اند با اضافه شدن به قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، فشارها بر این کشور را افزایش می‌دهند.

اقدام جدید، فروش هرگونه کالای نفتی یا لوکس توسط پیونگ‌یانگ به اتحادیه اروپا را منع کرده و علاوه بر آن، کشورهای عضو این اتحادیه را از هر گونه سرمایه‌گذاری در بخش معدن، پالایش نفت و صنایع شیمیایی این کشور باز می‌دارد.
بیانیه‌ای که شورای اروپا روز جمعه صادر کرده ضمن متهم کردن کره شمالی به تهدید صلح و امنیت بین‌الملل، تصمیم برای گسترش تحریم‌ها علیه این کشور را اعلام می‌کند.
کره شمالی فوریه سال جاری، اقدام به پرتاب راکتی کرد که به ادعای آمریکا از فناوری‌های ممنوعه موشک‌های بالیستیک استفاده کرده است. پیونگ‌یانگ این آزمایش را یک آزمایش ماهواره‌ای صلح‌آمیز توصیف کرده است.
اتحادیه اروپا، پیش از این هم چندین فرد و شرکت کره شمالی را به فهرست سیاه تحریم‌های خود اضافه کرده بود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.