ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روباتی به اندازی حشره‌ +تصاویر

گروهی از محققان دانشگاه هاروارد روباتی را ساخته اند که قابلیت پرواز در جا را مثل حشرات داشته، و به اندازی یک سکه می باشد در ساخت این روبات از زنبور عسل الگو برداری شده... روباتی به شکل زنبور عسل
سرویس علم و فناوری فردا؛ بشیر قلی زاده: گروهی از محققان دانشگاه هاروارد روباتی را ساخته اند که قابلیت پرواز در جا را مثل حشرات داشته، و به اندازی یک سکه می باشد در ساخت این روبات از زنبور عسل الگو برداری شده، ربات مذکور قادر است با استفاده از نیروی الکترو استاتیک  بر هر سطحی چون برگ، چوب، شیشه، مواد آلی و غیره... بچسبد این روش چسبیدن در نوع خودش، منحصر بفرد است.

روباتی در اندازه و کارایی حشرات
نحوی چسبیدن روبات مثل حشره به برگ 

روباتی به شکل زنبور عسل  
مقایسه اندازه روبات با یک سکه در نمای واقعی
از این روبات می توان برای مقاصد جاسوسی نیز استفاده کرد از مزایای دیگر این روبات قابلیت شناسایی آن است به علت کوچکی جثه و نیاز به انرژی کم در محیط های که انسان قادر به دسترسی به آن نیست کارایی بسیار بالایی دارد.   
روباتی به شکل زنبور عسل
نگاهی نزدیکتر به اجزای سازندی روبات و نحوی کار کرد آن 
منبع: mashable

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.