ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امکان وجود حیات در 3 سیاره شبه‌زمین

این دانشمندان بلژیکی اعلام کردند: از آنجایی که اندازه و دمای این سه سیاره قرمز با زمین و دیگر سیارات منظومه شمسی قابل مقایسه است، می‌توانند بهترین مکان برای یافتن حیات باشند. خبرگزاری ایسنا: گروهی از دانشمندان موفق به کشف سه سیاره جدید شدند که به دور یک ستاره کوتوله به نام تراپیست 1 در حال چرخش هستند.
به گزارش  زی نیوز، این دانشمندان بلژیکی اعلام کردند: از آنجایی که اندازه و دمای این سه سیاره قرمز با زمین و دیگر سیارات منظومه شمسی قابل مقایسه است، می‌توانند بهترین مکان برای یافتن حیات باشند.
مایکل گیلون از این گروه عنوان کرد: ما به دنبال سیاراتی هستیم که می‌توانند شرایط سطحی مشابه کره زمین داشته و احتمالا میزبان حیات باشند.
وی گفت: این مطالعه نشان می‌دهد دو سیاره از سیارات تازه کشف شده به ترتیب دوره چرخش 1.5 و 2.4 روزه دارند و سیاره سوم دوره چرخشی 10 روزه دارد.
گیلون اظهارکرد: هم اکنون در حال آماده‌سازی برای مرحله بعدی که بسیار جالب توجه خواهد بود، هستیم. تلسکوپ فضایی جیمز وب که بسیار بزرگ است و در سال 2018 راه‌اندازی خواهد شد به ما امکان مطالعه اتمسفر این سیارات را می‌دهد. بنابراین تا دو سال دیگر به اندازه گیری جرم آنها خواهیم پرداخت.
دانشمندان بلژیکی با گروهی از محققان بین‌المللی از ایالات متحده آمریکا و انگلیس همکاری می‌کنند. آنها اساسا از طریق سیستم اینترنتی متصل به یک نمونه تلسکوپ مستقر در شیلی کار می‌کنند.
محققان برای کشف بالقوه سیارات قابل سکونت از روشی موسوم به "متد عبوری" استفاده می‌کنند. آنها ستارگان خاص را مشاهده کرده و سعی در یافتن سیاره‌ای عبوری از مقابل آنها دارند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.