ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فیس‌بوک، صدای آمریکایی‌ها را هم در آورد!

حزب جمهوری خواه آمریکا، فیس بوک را به رعایت نکردن اصل "بی‌طرفی" متهم کرد. العالم: پایگاه ارتباط اجتماعی فیس بوک، به انتشار گزینشی اخبار و حمایت از یک رویکردِ سیاسی خاص در آمریکا و جانبداری از برنامه هایی ویژه متهم شد.
روزنامۀ نیویورک تایمز، روز دوشنبه نوشت: این نخستین بار نیست که شرکت آمریکایی فیس بوک، به رعایت نکردن بی طرفی و برخورد جانبدارانه در عرصه سیاسی متهم می شود، پیش از این نیز، وبگاه "گزمودو" انتقاداتی از این قبیل به فیس وارد کرد و انتقادات گسترده ای از سوی محافظه کاران و لیبرال ها را سبب شد.
حزب جمهوری خواه آمریکا نیز، طرز برخورد فیس بوک با اخبار را "گزینشی" دانست و دربارۀ تلاش فیس بوک برای خفه کردن برخی صداها و حذف برخی دیدگاه هایی که با رویکردِ این شرکت همخوانی ندارد، هشدار داد.
تاکنون بسیاری از وبگاه های خبری، از فیس بوک انتقاد کرده اند و تعامل این شرکت با اخبار و وقایع سیاسی را غیرحرفه ای خواندند.
این در حالی است که فیس بوک با رد این اتهامات، در عین حال از انتقادات استقبال کرد.
فیس بوک، در ماه آوریل گذشته تاکید کرد که سود سهام این کشور، سه برابر شده و در چهار ماه نخست از سال جاری میلادی، به 1.51 میلیارد دلار رسیده است، این در حالی است که سود این شرکت در مدت مشابه سال قبل، 512 میلیون دلار بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.