توضیح قانع‌کننده‌ای برای علت تأخیر در غرامات کشاورزان دریافت نکرده‌ایم/وضعیت اسف‌بار کشاورزان خسارت دیده خراسانی

بیمه کشاورزی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: هنوز هیچ توضیح قانع‌کننده‌ای از مسئولان برای تأخیر در پرداخت غرامات کشاورزان خراسان رضوی دریافت نکرده‌ایم.

عبدالله حاتمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: از ابتدای تشکیل مجمع نمایندگان در خراسان‌رضوی یکی از دغدغه‌های موجود رسیدگی به وضعیت کشاورزان استان بوده که هم‌اکنون با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند.

وی تصریح کرد: از سال‌های گذشته حدود 12 میلیارد تومان از غرامات کشاورزان در صندوق بیمه کشاورزی پرداخت نشده و به همین علت مشکلات زیادی برای آنها برای زراعت در سال جدید به وجود آمده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: با این حال پیگیر اختصاص بودجه برای این بخش هستیم اما هنور توضیح قانع کننده‌ای در این راستا دریافت نکرده‌ایم.

حاتمیان خاطرنشان کرد: البته باید در نظر داشت که دولت در تنگنای مالی است و مشکلات زیادی در این حوزه برایش به‌وجود آمده که باید بتواند منابع محدود را مدیریت کند و در برخی اوقات تعویق‌های این‌چنینی در پرداخت‌ها به وجود می‌آید.

وی با اشاره به مشکلات بسیار زیادی که برای کشاورزان در خراسان‌رضوی به‌وجود آمده است، بیان کرد: خراسان‌رضوی یکی از استان‌های حادثه‌خیز بوده و کشاورزان با بلایای طبیعی زیادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند و بنابراین نیاز زیادی به بیمه کشاورزی دیده می‌شود.

نماینده مردم درگز در مجلس بیان کرد: نمایندگان خراسان رضوی به‌صورت جدی پیگیر تخصیص اعتبارات برای صندوق بیمه کشاورزی هستند و در صورت رسیدن نخستین اعتبارات بند 10 و 12 برای پرداخت خسارات کشاورزان رایزنی می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توضیح قانع‌کننده‌ای برای علت تأخیر در غرامات کشاورزان دریافت نکرده‌ایم/وضعیت اسف‌بار کشاورزان خسارت دیده خراسانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.