ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیح قانع‌کننده‌ای برای علت تأخیر در غرامات کشاورزان دریافت نکرده‌ایم/وضعیت اسف‌بار کشاورزان خسارت دیده خراسانی

بیمه کشاورزی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: هنوز هیچ توضیح قانع‌کننده‌ای از مسئولان برای تأخیر در پرداخت غرامات کشاورزان خراسان رضوی دریافت نکرده‌ایم.

عبدالله حاتمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: از ابتدای تشکیل مجمع نمایندگان در خراسان‌رضوی یکی از دغدغه‌های موجود رسیدگی به وضعیت کشاورزان استان بوده که هم‌اکنون با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند.

وی تصریح کرد: از سال‌های گذشته حدود 12 میلیارد تومان از غرامات کشاورزان در صندوق بیمه کشاورزی پرداخت نشده و به همین علت مشکلات زیادی برای آنها برای زراعت در سال جدید به وجود آمده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: با این حال پیگیر اختصاص بودجه برای این بخش هستیم اما هنور توضیح قانع کننده‌ای در این راستا دریافت نکرده‌ایم.

حاتمیان خاطرنشان کرد: البته باید در نظر داشت که دولت در تنگنای مالی است و مشکلات زیادی در این حوزه برایش به‌وجود آمده که باید بتواند منابع محدود را مدیریت کند و در برخی اوقات تعویق‌های این‌چنینی در پرداخت‌ها به وجود می‌آید.

وی با اشاره به مشکلات بسیار زیادی که برای کشاورزان در خراسان‌رضوی به‌وجود آمده است، بیان کرد: خراسان‌رضوی یکی از استان‌های حادثه‌خیز بوده و کشاورزان با بلایای طبیعی زیادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند و بنابراین نیاز زیادی به بیمه کشاورزی دیده می‌شود.

نماینده مردم درگز در مجلس بیان کرد: نمایندگان خراسان رضوی به‌صورت جدی پیگیر تخصیص اعتبارات برای صندوق بیمه کشاورزی هستند و در صورت رسیدن نخستین اعتبارات بند 10 و 12 برای پرداخت خسارات کشاورزان رایزنی می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.