ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برداشت مکانیزه ونیمه مکانیزه برنج در۸۰ درصد شالیزارهای صومعه سرا

احمد پادیاب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد از اراضی شالیزاری شهرستان صومعه سرا آماده برداشت محصول برنج است.

وی با اشاره به برداشت پنج درصدی از محصول برنج کل مزارع شالیکاری صومعه سرا، گفت: براساس پیش بینی ها ۸۰ درصد از برداشت ها در شهرستان به صورت مکانیزه و نیمه مکانیزه انجام می شود.

رئیس جهادکشاورزی صومعه سرا افزود: در طول یک سال گذشته حدود سه میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ماشین آلات کشاورزی به متقاضیان پرداخت شده است.

به گفته این مسئول در مجموع شهرستان صومعه سرا دارای ۳۶۰ دستگاه  انواع  دورگر و کمباین است.

وی با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا دارای ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری است، تصریح کرد: در سال گذشته ۱۳۵ هزار تن شلتوک از مزارع برنج شهرستان برداشت شد که از این میزان ۷۵ هزار تن برنج سفید استحصال شده است.

پادیاب در ادامه با اشاره به اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در صومعه سرا، خاطرنشان کرد : حدود ۲۱ هزار هکتار از اراضی شالیزاری صومعه سرا مستعد اجرای این طرح هستند.

وی با بیان اینکه در طول سال گذشته طرح تجهیز و نوسازی اراضی در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی در ۲۲ روستا انجام شده است، گفت: تاکنون نیز ۱۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی تحت پوشش قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.