ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هجوم پلیس فرانسه به دفتر گوگل به علت فرار مالیاتی

به گزارش گرداب به نقل از پی سی ورلد، این اقدام از ساعت 5 بامداد به وقت محلی آغاز شد و 5 کارآگاه، 25 متخصص رایانه و بازرسانی از اداره مالیات فرانسه و دفتر مرکزی مقابله با فساد و جرائم مالی و مالیاتی این کشور در دفتر فرانسه گوگل حضور یافتند.
تحقیق در مورد عملکرد مالیاتی گوگل در فرانسه از ژوئن گذشته آغاز شد. زیرا این شرکت از سوی مقامات مالیاتی این کشور به کلاهبرداری و عدم پرداخت مالیات کامل متهم شد.
گوگل فروش خدمات تبلیغاتی خود در اروپا را از طریق شعبه خود در ایرلند سازماندهی می کند. پایین بودن نرخ مالیات در این کشور سود کلانی برای گوگل در قاره اروپا به ارمغان می اورد. اما مقامات مالیاتی در دیگر کشورهای اروپایی از این رفتار گوگل که باعث کاهش درآمدهای مالیاتی آنها می شود نگران و ناخرسند هستند.
در ماه ژانویه مقامات انگلیسی بعد از بررسی پرونده فرار مالیاتی ده ساله گوگل در این کشور آن را به پرداخت 186 میلیون دلار محکوم کردند. فرانسوی ها هم معتقدند گوگل باید به همین علت جریمه ای 1.8 میلیارد دلاری را بپردازد.
گوگل تنها شرکت آمریکایی نیست که به این علت تحت تعقیب فرانسه قرار گرفته است. در سال 2012 دفتر مایکروسافت در فرانسه هم به علت مشابهی هدف بازجویی پلیس قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت گرداب-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.