ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عرضه اولین گوشی‌های هوشمند تاشدنی تا پاییز

به گزارش گرداب به نقل از استاف، سامسونگ در روزهای اخیر برای اولین بار نمایشگرهای تاشوی خود را در معرض دید عموم قرار داده، اما ظاهرا این شرکت می خواهد از سامسونگ هم پیشی بگیرد.
این شرکت چینی که Moxi Group نام دارد، در شهر Chongqing فعال است و می گوید در سال 2016 صدهزار گوشی تاشدنی را تولید می کند. قیمت این گوشی ها 5000 یوآن خواهد بود که برابر با 762 دلار آمریکاست.
این گوشی ها را می توان لوله کرد و در جیب شلوار قرار داد یا به شکل عادی و مانند دیگر گوشی های همراه به کار گرفت. گوشی یاد شده ابتدا با نمایشگر سیاه و سفید و سپس با نمایشگرهای رنگی تولید می شود.
در گوشی های لوله شدنی این شرکت از فناوری گرافن استفاده شده است که در قالب آن اتم های کربن در قالب الگوهای خاصی مرتب می شوند تا رسانا و انعطاف پذیر باشند.
در این گوشی بخش های غیرمنعطف شامل باتری، پردازنده و دیگر مولفه های ضروری به جای پشت نمایشگر در یک سوی دستگاه به صورت مجتمع قرار می گیرند تا جمع شدن نمایشگر گوشی در قالب یک دایره کامل ممکن شود. در این میان سوال اصلی میزان شفافیت و کیفیت نمایشگر این گوشی است.

[ منبع این خبر سایت گرداب-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.