ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نیاز به توان انقلابی برای پیروزی در جنگ اقتصادی داریم/ قوای کشور زیر نظر رهبری باید متحد باشند

اللواء صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی گفت: به‌شکل اداری در اقتصاد مقاومتی نمی‌توانیم پیروز شویم و نیاز به توان انقلابی برای پیروزی در جنگ اقتصادی داریم.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی اظهار داشت: برخی از پدیده‌های سیاسی که از حقیقت برخوردار باشند قابلیت نفوذ دارد که دو رخداد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله این حوادث هستند.

وی با طرح این پرسش که چگونه ملت و نظام سیاسی ایران به‌رهبری ولی فقیه مقابل جبهه شرک، ظلم و نفاق توانستند استقامت کنند، گفت: آمریکا و همپیمانانش هر توطئه و هر جنگی که به راه انداختند شکست خوردند.

صفوی با طرح پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا الگوی دفاع مقدس می‌تواند برای اجرای موفقیت‌آمیز اقتصاد مقاومتی هم یک سند راهنما باشد، تصریح کرد: هدف اساسی جنگ‌ها تحمیل اراده سیاسی کشور مهاجم است که این تحمیل اراده سیاسی می‌تواند با هدف تحمیل قرارداد اقتصادی، اشغال سرزمین و یا سرنگونی دولت‌ها باشد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی افزود: اگر دولت مهاجم بتواند دولت طرف مقابلش را تسلیم کند جنگ را برده اما اگر ملتی که مورد تجاوز قرار گرفته مقابل اراده سیاسی دشمن مقاومت کند و حتی اراده خود را به دشمن تحمیل کند آن‌گاه آن دولت و ملت پیروز شده‌اند.

وی تأکید کرد: رژیم بعثی عراق به‌همراه حامیانش آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس می‌خواستند اراده سیاسی خودشان را بر انقلاب نوپای ما تحمیل کنند که حداقل هدف آنها لغو قرارداد الجزایر بود.

صفوی با بیان اینکه اگر ملت توانست حماسه مقاومت را در دفاع مقدس شکل بدهد مؤلفه‌های آنها چه بود و آیا در برابر تحریم‌های اقتصادی، دفاع مقدس می‌تواند الگویی برای اقتصاد مقاومتی باشد، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس ما بر اساس یک‌سری اصول پیروز شدیم که اولین آنها اتکال به خداوند و اعتماد به توانمندی جوانان برای غلبه بر دشمن بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی افزود: دومین اصل تبعیت از فرامین حضرت امام(ره)‌ بود؛ امام(ره) جنگ را مسئله اصلی کشور برای دولت، ملت و قوای دیگر کشور دانستند، ظرفیت ارتش و سپاه کفایت نمی‌کرد و با فرمان امام بیش از دو میلیون نفر بسیجی در جبهه‌ها حاضر شدند.

وی با ابراز "هم‌اکنون اقتصاد مقاومتی مسئله اصلی برای کشور ما هست یا نیست و یا اینکه اولویت دولتمردان ما سیاست خارجی است"، گفت: برخی‌ها تفاوت بین دولت و حکومت را نمی‌دانند. دولت شامل اشخاص و سازمان‌هایی است که کار اجرایی در یک برهه از زمان را به‌عهده می‌گیرند و دیر یا زود در انتخابات جای خودشان را به دیگری می‌دهند و می‌روند اما حکومت در بر گیرنده دولت، مردم سرزمین و قوای کشور است و همچنین از دوام و بقای بیشتری برخوردار است و ویژگی آن حاکمیت بوده که در قانون اساسی رئیس حاکمیت ولی فقیه است.

صفوی اضافه کرد: رئیس دولت و ولی فقیه به‌صور مستقیم و غیرمستقیم از طریق برگزاری انتخابات، انتخاب می‌شوند. دولت و قوای سه‌گانه باید از رئیس حکومت یعنی ولی فقیه اطاعت کند که راه نجات هم از همین جا می‌گذرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی با اشاره به وجود روحیه جهادی در ایام دفاع مقدس، تصریح کرد: ما پس از شکستن حصر آبادان 10 طرح‌ریزی عملیاتی با عنوان کربلای یک تا 10 بنا گذاشتیم، توانستیم بعد از شکست حصر آبادان 4 عملیات پیروزمند داشته باشیم، بیش از 8هزار کیلومتر از اراضی اشغال‌شده را پس بگیریم و دشمنان زیادی را اسیر کنیم که این مسئله نشان‌دهنده مدیریت عقلانی و طرح‌ریزی است.

وی با طرح این پرسش که آیا برای عملیاتی کردن تدابیر مقام معظم رهبری در مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصاد مقاومتی مناسب عمل شده است، ابراز داشت: آیا از ظرفیت بزرگ مردم در بخش خصوصی استفاده می‌شود؟ این موارد را مسئولان باید به مردم توضیح بدهند.

صفوی با بیان "ما در جنگ به‌شکل کلاسیک نجنگیدیم و انقلابی جنگیدیم"، گفت: ما از جوانان و شجاعت رزمندگان استفاده کردیم، به‌شکل اداری در اقتصاد مقاومتی نمی‌توانیم پیروز شویم و نیاز به توان انقلابی برای پیروزی در جنگ اقتصادی داریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی با یادآوری اینکه تمام قوا در ایام دفاع مقدس متحد بودند، اظهار داشت: برای پیروزی در اقتصاد مقاومتی راهی جز کمک مردم به دولت و وحدت قوا زیر نظر رهبری نیست.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.