ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خداحافظی با لکسوس CT200h ؟

لکسوس برای نسل جدید CT200h به جای استفاده از کلاس اصلی هاچ بک ، ازکلاس کراس اوورها استفاده خواهد کرد.
در سال 2010 میلادی بود که شرکت خودروسازی لکسوس از نسخه هیبریدی لکسوس CT با کد CT200h رونمایی کرد که از همان ابتدا برچسب‌هایی نظیر سنگین بودن و گران قیمت بودن به پیشانی آن چسباندند و همین موضوع باعث تعلل در فروش این خودرو شد. از طرفی دیگر هم به هاچ بک بودن این خودرو خُرده می‌گرفتند، در صورتی که لکسوس CT200 خودرویی هاچ بک 5 درب بود و گنجایش نسبتاً خوبی در مقایسه با سایر هاچ بک‌ها داشت، ولی لکسوس اعلام کرده که اشتباه خود را دوباره تکرار نخواهد کرد و جدیدترین نسل از خودروی CT200h را در کلاس کراس اوورها معرفی خواهد کرد که این روزها بازار گرم‌تری دارند و تمامی خودروسازان برای افزایش سهم خود در این سگمنت دست و پا می‌شکنند.

جایگزینی برای لکسوس CT200h؟بنابر گزارشات، به نظر می‌رسد که جایگزین لکسوس CT200h خودروی کانسپت کراس اوور لکسوس، یعنی کانسپت LF-SA باشد که سال گذشته به طور رسمی از سوی لکسوس معرفی شد و احتمالا ظرف دو سال آینده طرح نهایی آن آماده شده و به عنوان جایگزینی برای هاچ بک CT200h وارد بازار شود. گفتنی است که امسال شرکت خودروسازی لکسوس موفق به فروش 10 هزار خودرو تا کنون در سراسر اروپا شده و به ازای هر سال کامل نیز حدود 750 هزار دستگاه از CT200h را تولید کرده و در بازار اروپا به فروش می‌رساند که برای یک بازار بین المللی همچون قاره اروپا بسیار پایین تلقی می‌شود، به همین دلیل لکسوس در اندیشه ایجاد تغییری اساسی در این روند رو به نزول است.
صرف نظر از کلاس خودرو، مدل جدید لکسوس هیبریدی به احتمال زیاد با معماری جهانی تویوتا TNGA توسعه پیدا خواهد کرد که خودروهایی نظیر تویوتا پریوس بر روی آن ساخته شده‌اند. تصاویر منتسب به این مقاله هم مربوط به کانسپت LF-SA می‌شود.

[ منبع این خبر سایت خودروبانک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خودروبانک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.