ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لیست "امید" چه تاثیری در رای لاریجانی گذاشت؟

لاریجانی عارف چند روز مانده به انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، رایزنی‌ها برای ریاست عارف یا لاریجانی شدت گرفته است و رقابت‌ و اظهارنظرها درباره اینکه "ریاست کدام گزینه به صلاح است"، بیش از پیش در حال مطرح شدن است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، چند روز مانده به انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، رایزنی‌ها برای ریاست عارف یا لاریجانی شدت گرفته است و رقابت‌ و اظهارنظرها درباره اینکه "ریاست کدام گزینه به صلاح است"، بیش از پیش در حال مطرح شدن است.

گرچه علی لاریجانی رئیس‌ فعلی مجلس شورای در نشست خبری خود، آب پاکی را روی لیست امید ریخت و گفت که تقاضایی برای حضور در لیست امید نداشته و قرار گرفتن در این لیست نیز به گفته وی، تاثیری در رای آوری‌ او نداشته است؛ مصفطی کواکبیان با "کم‌لطفی" خواندن اظهارات لاریجانی به تسنیم می‌گوید: این کم‌لطفی است که وقتی لیست امید در کشور رای آورده بگوییم حضور در این لیست تاثیری نداشته است و این را باید از مردم قم پرسید.

نتیجه انتخابات حوزه انتخابیه، قم نه تنها نظر کواکبیان را رد و نظر لاریجانی را تائید می‌کند که قرار گرفتن رئیس مجلس شورای اسلامی در لیست امید، موجب کاهش قابل توجه آرای وی نسبت به دوره‌ قبلی شده و حتی وی را تا معرض حذف از حضور در مجلس دهم پیش برد.

حال که چند روز به انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیشتر باقی‌ نمانده است، اصلاح‌طلبانی که حضور لاریجانی در مجلس دهم را مدیون قرار گرفتن وی در لیست امید دارند، در حال تلاش برای منصرف کردن وی از کاندیداتوری به نفع عارف هستند؛ انصرافی که نزدیکان لاریجانی آنرا محال دانسته و می‌گویند که با رای فراکسیون فراگیر، لاریجانی رئیس قطعی مجلس خواهد بود و حتی وی برای ریاست نیازمند اصلاح‌طلبان نیست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.