ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جایگاه پزشک عمومی در نظام سلامت باید متفاوت باشد

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی رضا زالی روز جمعه در گردهمایی سالانه پزشکان عمومی در شیراز، اظهارداشت: طب عمومی در کشور باید بیش از هر زمان دیگری نیاز به بازبینی و باز مهندسی دارد.

وی با تاکید بر اینکه بازسازی و بازمهندسی طب عمومی کار سختی است، گفت: نمی توان انتظار داشت این کار یک شبه انجام شود.

زالی با عنوان این مطلب که کشورهای پیشرفته و موفق دنیا با همین الگو از مسیر پزشک خانواده عبور کرده اند، افزود: مهم ترین نکته در این بحث، فرهنگ سازی در بین مردم جامعه است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان این مطلب که باید فرصت داده شود هر نسخه ای از پزشک عمومی به صورت انعطاف پذیر تهیه شود، گفت: نمی توان از یک نسخه واحد برای همه استان ها استفاده کرد.

زالی همچنین بر ایرانی سازی پزشک خانواده و طب عمومی بر استفاده از مولفه های بومی سازی، فرهنگی و قومی، تاکید کرد و افزود: باید برای پزشکان عمومی در نظام سلامت، جایگاه متفاوت طراحی کنیم.

وی با انتقاد شدید از قراردادهای بیمه های پایه با پزشکان و موسسات درمانی، گفت: این قراردادها کاملا یک طرفه هستند و هیچ حقوقی برای پزشکان احصا نشده است.

زالی همچنین بر مدل سازی برای تغییر در پرداخت حقوق پزشکان عمومی تاکید کرد و افزود: حقوق پزشکان عمومی متناسب با شان آنها نیست و باید چند مدل پرداخت حقوق برای پزشکان عمومی داشته باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.