ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۹ درصد پرونده‌های شکایت پزشکی مربوط به متخصصان زیبایی است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فتاحی پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش سراسری معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی یزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شکایت‌ها در نظام پزشکی بر اساس نوع تخصص ثبت نمی شود بلکه اما در مجموع با توجه به اینکه فراوانی برخی تخصص‌ها بالا است نمی‌توان گفت که اغلب پرونده‌های تشکیل شده علیه پزشکان و کادر درمانی مربوط به کدام تخصص‌ها است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۶۰ درصد آمار جامعه پزشکان کشور ما را پزشکان عمومی و دندانپزشکی تشکیل می دهند به همین دلیل نمی توان مقایسه درستی از فراوانی پرونده های آنها با تخصص‌های دیگر داشت.

فتاحی با اشاره به پرونده های تشکیل شده در نظام پزشکی بیان کرد: با وجود اینکه برخی به شایعات در مورد آمار بالای شکایت‌ها از پزشکان متخصص زیبایی می‌پردازند، آمار پرونده‌های تشکیل شده برای این گروه از متخصصان فقط ۹ درصد است و ۹۱ درصد دیگر مربوط به سایر تخصص‌ها و در مواردی مربوط به کادر درمانی است.

معاون امور انتظامی نظام پزشکی کشور با اشاره به اینکه در کشورهای مختلف دنیا به طور میانگین سه درصد از اقدامات درمانی منجر به شکایت می شود‌، ‌ افزود: در کشور ما این رقم بسیار پایین‌تر و حدود دو هزارم درصد است اما در مجموع معتقدیم یک شکایت هم زیاد است.

وی یادآور شد: در سال گذشته از مجموع ۸۰۰ میلیون اقدام سرپایی که در کشور صورت گرفت، ۱۳ هزار مورد شکایت انجام شد که ۳۰ تا ۴۰ درصد پرونده‌ها همپوشانی دارد و آمار شکایت در سه مرجع به ثبت رسیده است.

فتاحی عنوان کرد: در سال گذشته ۶۰ درصد رسیدگی به شکایت های مطرح شده از خدمات پزشکی، به نفع پزشکان و کادر درمانی صادر شده است.

به گزارش مهر، همایش سراسری معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور امروز و فردا به میزبانی یزد در سالن همایش‌های باقرالعلوم یزد در حال برگزاری است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.