ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه‌اندازی موتورآمبولانس در شهرهای شلوغ/روستاها زیرپوشش اورژانس

به گزارش خبرنگار مهر، امین صابری نیا، پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش سراسری معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران استان یزد اظهار داشت: دو استاندارد برای خدمت‌رسانی به مردم توسط اورژانس مدنظر داریم که یکی از این موارد، کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و در محل حادثه است.

وی عنوان کرد: استاندارد رسیدن اورژانس به محل حادثه و بستر بیمار، ۱۵ دقیقه تعریف شده که این زمان در بسیاری از شهرهای کشور کمتر است اما هنوز در تهران و شهرهای شلوغ و پرترافیک در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

صابری نیا تصریح کرد: در تلاش برای کاهش این زمان و رسیدن سریعتر بیمار به بیمارستان هستیم که برای دستیابی به این هدف در شهرهای بسیار شلوغ از اورژانس هوایی در مواقع لزوم استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: به جز آمبولانس هوایی، موتور آمبولانس نیز در این شهرها مدنظر قرار گرفته با این هدف که تا رسیدن آمبولانس برای انتقال بیمار یا مصدومان حوادث به بیمارستان، یک پزشک یا پرستار به بیمار خدمات حیاتی و اورژانسی ارائه دهد.

پیگیری برای راه اندازی آمبولانس هوایی در یزد ظرف دو سه ماه آینده

صابری نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقرار ۲۰ پایگاه امداد هوایی در کشور اظهار داشت: در نظر داریم یک پایگاه امداد هوایی نیز در یزد راه اندازی کنیم و با هماهنگی ها و صحبت ‌هایی که با دو سازمان دارای خدمات بالگرد انجام گرفته، امیدواریم ظرف چند ماه آینده یکی از آنها را به نتیجه برسانیم.

وی همچنین از راه اندازی اورژانس در مناطق روستایی خبر داد و گفت: راه اندازی ۵۰ پایگاه در مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفته که با این اقدام، علاوه بر مردم شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر، مردم روستاها و عشایر نیز زیر پوشش خدمات اورژانس قرار می گیرند و در مواقع لزوم از آن بهره مند می شوند.

کمبود ۱۲ هزار نیرو در پایگاه‌های اورژانس سراسر کشور

رئیس اورژانس کشور در مورد کمبود نیرو در اورژانس سراسر کشور نیز اظهار داشت: در حال حاضر با کمبود هفت هزار نیروی انسانی مواجه هستیم اما اگر بنا باشد به استانداردها برسیم باید ۸۰۰ پایگاه دیگر در کشور راه اندازی شود که هر یک از این پایگاه ها به نیرو نیاز دارد بنابراین به زودی با کمبود ۱۲ هزار نفری نیرو در اورژانس مواجه خواهیم بود.

به گزارش مهر، در حال حاضر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی در سراسر کشور از ۱۴ هزار نیروی عملیاتی، ۱۴ هزار نیروی ستادی، دو هزار و ۱۸۲ پایگاه زمینی، دو پایگاه دریایی، ۳۰ موتور‌آمبولانس، ۸۴ اتوبوس آمبولانس و ۲۰ پایگاه هوایی بهره‌مند است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.