ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر خارجه آلمان: تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه سخت خواهد بود


وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: مذاکرات اتحادیه اروپا درباره تمدید تحریم‌های اعمالی علیه روسیه به دلیل بحران اوکراین با توجه به افزایش مقاومت‌ها از سوی برخی کشورهای عضو دشوار خواهد بود.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگو با پایگاه خبری بالتیک، اعلام کرد: ما می‌دانیم که مخالفت‌ها در اتحادیه اروپا و برای تمدید تحریم‌ها علیه روسیه افزایش یافته است. بر همین اساس مذاکرات امسال برای تمدید تحریم‌ها نسبت به سال گذشته دشوارتر خواهد بود. من هم نمی‌دانم که این مذاکرات و تصمیم نهایی آن درباره تحریم‌ها به چه شکل باشد.این اظهارات در حالی بیان می‌شود که فدریکا موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی هفته گذشته اعلام کرد، انتظار دارد تحریم‌های روسیه تمدید شود.اگرچه اشتاین‌مایر در اظهارات خود به کشور به خصوصی که مخالف تمدید تحریم‌ها علیه مسکو باشد، اشاره نکرد اما کشورهایی مانند ایتالیا و مجارستان را می‌توان در این باره نام برد. این در حالی است که کشورهایی مانند لهستان و کشورهای حوزه بالتیک خواهان ادامه فشارها علیه روسیه هستند.اشتاین‌مایر افزود: آلمان برای اتخاذ یک موضع مشترک و واحد از سوی اتحادیه اروپا در برابر این سوال تلاش خواهد کرد البته تداوم این فشارها بیشتر به توافق صلح در شرق اوکراین بستگی دارد.همچنین وی افزود: غرب باید مذاکرات خود را با روسیه حفظ کند تا بتواند اعتماد از دست رفته را دوباره بازسازی کرده و راه را برای حل بحران‌هایی مانند سوریه و لیبی باز کند.وزیر خارجه آلمان اضافه کرد: ما وارد دوران جنگ سرد نشده‌ایم. جهان امروز بسیار پیچیده‌تر از دهه‌های 60 و 70 است. ما باید یک توازن درست میان سازش و بازدارندگی به دست آوریم.انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.