ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برترین های جشنواره بین المللی ورزش های بومی و محلی مریوان معرفی شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این جشنواره 286ورزشکار مرد در قالب 13تیم داخلی و خارجی در رشته های زوران، طناب کشی، هه لپرکی و بازی های بومی محلی به مدت دو روز با هم به رقابت پرداختند.
در پایان دو روز رقابت و در مجموع تیمی، مریوان با 16امتیاز به مقام اول رسید، لرستان با 14امتیاز دوم شد و همدان با 13امتیاز در مکان سوم ایستاد.
در بخش انفرادی و در رشته زوران، در وزن 65 تا 75 کیلومتر، حسین بیرانوند از لرستان اول شد و عناوین دوم و سوم این وزن به ترتیب به ایوب گنج نژاد از گلستان و مرسل رضایی از اردبیل رسید.
در وزن 76 تا 85 کیلوگرم نیز یعقوب کُر از گلستان اول، میعاد دسترم از مریوان دوم و آرام رحیمی از سنندج سوم شد.
در وزن 90 تا 120کیلوگرم، ابوالفضل بربت از همدان مقام اول را کسب کرد، فواد ظاهرنژادیانی از سنندج به مقام دوم دست یافت و عنوان سوم این وزن نیز به عبدالله ایری رسید.
درمجموع تیمی در رشته زوران گلستان با 27امتیاز اول شد، مریوان با 18امتیاز به مقام دوم رسید و عنوان سوم نیز از آن همدان با 10 امتیاز شد.
در رشته هه لپرکی نیز سلیمانیه اول، مریوان دوم و سقز سوم شد.
در رشته بازی های بومی محلی این جشنواره نیز تیم بازی های بومی محلی نونهالان اردبیل برای بازی 'لزگی' مقام اول را از آن خود کرد، تیم نونهالان گلستان برای بازی 'ذکر خنجر' دوم شد؛ این رشته مقام سوم نداشت.
در رشته طناب کشی نیز تیم های خوزستان، مریوان و لرستان به ترتیب جایگاه اول تا سوم را کسب کردند.
این جشنواره به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و با حضور پرشور مردم مریوان در جوار دریاچه زریوار برگزار شد.
در این جشنواره تیم هایی از پنج استان اربیل، دهوک، حلبچه،‌ کرکوک و سلیمانیه عراق، تیم های خوزستان، لرستان، همدان، اردبیل و گلستان و سه تیم از استان کردستان (مریوان، سنندج و سقز) حضور داشتند.
مریوان در130کیلومتری غرب سنندج و در جوار کشورعراق واقع شده است.
شبک/3033/1904/1021/ 1064


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.